Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Będą jeździć na basen

2017-03-31 08:13:13 (ost. akt: 2017-03-31 08:14:20)

Podziel się:

Miasto Przasnysz pozyskało pieniądze na realizację programów "Umiem pływać" i "Szkolny Klub Sportowy" w roku 2017. Miasto Przasnysz na realizację programów „Umiem pływać” i „Szkolny Klub Sportowy” w roku 2017 pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki środki w kwocie 45 280zł. Programy realizowane będą przez przasnyskie szkoły podstawowe i gimnazjum.


- Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych. Zakłada bezpłatny, systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania w ilości 20 godzin dla każdego uczestnika. Podstawowymi celami Projektu,,Umiem pływać’’ jest opanowanie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, wszechstronny rozwój sprawności fizycznych, oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych – informuje Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.
Natomiast program „Szkolny Klub Sportowy” obejmuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.
- Program skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. Polega on na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w okresie luty – czerwiec i wrzesień – grudzień 2017 systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika - dodaje burmistrz Waldemar Trochimiuk. Zajęcia w grupach min. 15-osobowych będą trwać 60 minut. Realizacja projektu obejmuje 70 zajęć sportowych dla każdej grupy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB