Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Pierwsza przegrana lidera

2017-04-03 13:17:00 (ost. akt: 2017-04-03 13:17:04)

Na początku marca w gościnnej sali sportowej w Lesznie spotkały się po raz drugi dwie przasnyskie ekipy grające w Zarębskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, aby rozegrać XII rundę spotkań.

Pierwszy set derbowego spotkania toczył się pod dyktando Zrywu, który wykorzystał słabsze przyjęcie starszych kolegów i pewnie wygrał pierwszą partię 25:22. W drugim secie przasnyska młodzież poszła za ciosem. Grając dobrze w przyjęciu i w obronie potrafiła wyprowadzać skuteczne kontrataki, co spowodowało wysoką wygraną 25:17. Wprowadzenie wypoczętych zawodników w trzeciej odsłonie wpłynęło bardzo mobilizująco na drużynę Wolters. Poza tym dwa pewnie wygrane sety przez Zryw Młodzieży wpłynęły negatywnie na młodych siatkarzy. Wygrywając trzecią partię do -22 pokazali, że nie przez przypadek są liderami rozgrywek. Czwarty set to walka punkt za punkt. Do końca ważyły się losy spotkania. Woltersi mieli piłkę setową, ale nie potrafili jej wykorzystać. Natomiast piłkę meczową w kolejnej akcji wykorzystał Zryw i tym samym wygrał całe spotkanie 3:1. Kolejne zwycięstwo zanotowała trzecia drużyna powiatu przasnyskiego Ankrom Zaręby. Po równie emocjonującym meczu pokonał w XII rundzie Voje Baranowo 3:1.