Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Happening na miejskim rynku

2017-04-03 13:20:13 (ost. akt: 2017-04-03 13:22:33)

Podziel się:

Jak co roku z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przasnyscy policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu przasnyskiego. Tego dnia uczniowie częściej niż zwykle opuszczają zajęcia lekcyjne, wielu z nich sięga po alkohol i papierosy.

Aby zapobiec negatywnym i niezgodnym z prawem zachowaniom, przasnyscy policjanci wraz z przasnyską grupą PaTPORT na rynku miejskim zorganizowali happening pn. „Komunikatywny” skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
- Pierwszy Dzień Wiosny popularnie nazywany  „Dniem Wagarowicza” czasami jest okazją    do  opuszczenia zajęć lekcyjnych i zabawy  poza szkołą, aby ten dzień przebiegał bezpiecznie i spokojnie przasnyscy policjanci  podjęli  wiele przedsięwzięć prewencyjnych. Między innymi  sprawdzali miejsca, w których młodzież najczęściej przebywa na wagarach. Szczególną uwagą  objęli okolice szkół. Głównym zadaniem policyjnych patroli było niedopuszczenie do zachowań chuligańskich, picia alkoholu,  zażywania środków odurzających oraz niszczenia mienia - mówi Ewa Śniadowska z przasnyskiej komendy policji.

Dla mieszkańców miasta na Runku Miejskim w Przasnyszu policja wspólnie z przasnyską grupą PaTPORT zorganizowała happening - pantomimę pt. „KOMUNIKATYWNY”. Młode osoby z PaTPORT-u promowały styl życia bez uzależnień między innymi od: Internetu, telefonu komórkowego oraz portali społecznościowych. Na zakończenie chętne osoby wspólnie z grupą PaTPORT-u zatańczyły „Belgijkę”. Nad bezpieczeństwem  dzieci, które tego dnia przemieszczały się przez miasto aby zgodnie z tradycją topić ”Marzannę” czuwali  policjanci z „drogówki”, była  to okazja do wręczenia odblasków i zachęta do ich noszenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB