Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Inwestor: "Fabryka jest w fazie projektowania"

2017-04-05 08:52:01 (ost. akt: 2017-04-05 08:53:23)

Podziel się:

Na ostatniej sesji rady powiatu przasnyskiego doszło do spotkania z Tomaszem Olkiewiczem, który przedstawił się jako członek zarządu firmy, która nabyła działkę w Chorzelach i jako przyszły inwestor.

Niestety gość na sesji był powściągliwy, jeśli chodzi o szczegóły projektu. W dalszym ciągu nie znamy nazwy inwestora.
- Chciałbym wyrazić uznanie za przygotowanie terenu inwestycyjnego pod kątem infrastrukturalnym i profesjonalne przygotowanie przetargu. Projekt inwestycyjny jest pewną białą kartką, pewnym zamierzeniem biznesowym – mówi Tomasz Olkiewicz.

Wiele pytań bez odpowiedzi

Po spotkaniu nadal nie wiadomo, co dokładnie będzie produkowane w Chorzelach oraz ile miejsc pracy powstanie.
- Reprezentuję inwestora z doświadczeniem i dobrą reputacją z branży przetwórstwa drzewnego. Przygotowywany jest projekt zagospodarowania tego terenu. Nie jest gotowy do tego, aby zdradzać sam produkt. Mogę tylko powiedzieć, że reprezentuję inwestora, który jest w pierwszej 20 inwestorów w Polsce. Chcę podkreślić chęć współpracy z Państwem. Projekt niesie korzyści dla rynku pracy i przedsiębiorców. Na tę chwilę nie jestem w stanie podać żadnych liczb ani ilości zatrudnienia. Fabryka jest w fazie projektowania. Zdaję sobie sprawę, że to jest lapidarne wyjaśnienie – dodaje Olkiewicz.

Prace ziemne jeszcze nie w tym roku

Bez wątpienia inwestor jest tajemniczy, ale około 26 milionów złotych ( z podatkiem VAT) za działkę w Chorzelach trafiło na konto w Chorzelach.
- Prace ziemne jeszcze nie ruszą w tym roku. Będę państwa informował na bieżąco o działaniach – mówił Olkiewicz.
Głos zabrał również Krzysztof Milewski., przewodniczący rady gminy w Chorzelach, który podziękował zarządowi, radzie powiatu i staroście za ogromną pracę włożoną w powstanie strefy. - To jest olbrzymia szansa dla miasta, dla ludzi - powiedział.

Starosta: "Pana firma daje optymizm"
Głos zabrał również starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.
- Muszę powiedzieć, że pan i tak najwięcej powiedział, o tym co chcecie robić. Inwestorzy ograniczają się informacjami. Chcę wyrazić swoje zadowolenie, że udało nam się rozstrzygnąć przetarg pozytywnie. Pana firma daje optymizm na przyszłość – mówił Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski. Inwestor kupił działkę o powierzchni 94 ha.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB