Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Będą cztery pasy do Warszawy

2017-04-06 08:59:31 (ost. akt: 2017-04-06 09:07:09)

Podziel się:

Powiaty przasnyski, makowski, pułtuski, ostrołęcki wraz z m. Ostrołęka łączą siły, aby doprowadzić do budowy przez GDDKiA obwodnicy Pułtuska i 4-pasmowego odcinka pomiędzy Pułtuskiem i Serockiem. Usprawnienie przejazdu na tym odcinku przybliży nasze powiaty do Warszawy nawet o pół godziny.

Most na Narwi i obwodnica Ostrołęki
Mirosław Szczepankowski – Prezes Stowarzyszenia Polskich Transportowców, organizator i współgospodarz konferencji, która odbyła się 31 marca w WSAP w Ostrołęce dorzucił do tego postulatu kwestię budowy mostu na rzece Narew w ciągu drogi nr 544 Przasnysz - Ostrołęka oraz budowę zachodniej obwodnicy Ostrołęki również w ciągu drogi 544.

Starosta Przasnyski zabiega o sprawy powiatu
Zenon Szczepankowski- starosta przasnyski uzasadniał potrzebę przebudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Pułtusk-Warszawa oraz drogi krajowej nr 57 Pułtusk-Przasnysz-Chorzele potrzebą przedsiębiorców lokalizujących się w strefach gospodarczych w Przasnyszu i w Chorzelach.

Będą 4 pasy z Pułtuska do Warszawy
Henryk Kowalczyk - Szef Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów oraz Jerzy Szmit – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa zgodnie obiecali, że DK nr 61 będzie przebudowywana. Na odcinku Pułtusk- Warszawa powinna być to to droga 4-pasmowa.

Co z drogą nr 57
DK nr 57 nie jest planowana do przebudowy poza odcinkowymi remontami i niebezpiecznymi skrzyżowaniami. Andrzej Sekuna – Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz zapytał: skoro GDDKiA nie chce przebudowywać drogi nr 57, to dlaczego nie chce przekazać tej drogi staroście przasnyskiemu? Droga ta stwarza duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców wielu miejscowości.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ziomal #2218308 | 89.79.*.* 6 kwi 2017 18:36

    A co z obwodnicą Przasnysza ? Może ktoś o niej w końcu pomyśli, a nie będzie robił pseudo inwestycje w postaci kolejnych Rond w mieście, które nie usprawnią na wiele narastającego problemu korkowania się miasta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)