Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Potrzebny znak drogowy albo dobra wola kierowców

2017-04-13 08:52:32 (ost. akt: 2017-04-13 08:55:25)

Podziel się:

Spore zaskoczenie spotkało przedstawicieli PCK, gdy na miejscu przeznaczonym dla krwiobusu w centrum rynku, stały zaparkowane samochody. - Nie mogliśmy podstawić busa. Ktoś zerwał taśmy, a kierowcy zajęli miejsca parkingowe - mówi Ryszard Bruździak z PCK w Przasnyszu.

Czerwony ambulans do poboru krwi przyjeżdża w każdy piątek miesiąca do Przasnysza. Jego miejsca parkingowe znajduje się w rynku miejskim na przeciwko kawiarni Ratuszowej - tam zimą dawcy krwi oczekują na oddanie krwi i wypełniają karty zdrowia. Na parkingu biało – czerwoną taśmą wydzielane jest miejsce, w którym ambulans może zaparkować. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało, a kierowcy szukali innego miejsca parkingowego. Jednak w ostatni piątek ktoś zerwał taśmę. Gdy autokar przyjechał na miejsce, nie miał, gdzie się zatrzymać. Na miejscu stały już samochody. W tej sprawie interweniował prezes PCK Ryszard Bruździak. Niejednemu kierowcy po wypadku transfuzja krwi uratowała życie.
- Zostałem poinformowany przez załogę ambulansu do poboru krwi, że nie mają miejsca na parkingu, ktoś zerwał taśmy i na miejscu zarezerwowanym dla autobusu zaparkowały samochody. Wezwana została policja, jednak ta nie miała możliwości ukarania, ponieważ na rynku nie stoi znak drogowy informujący o tym, że parkowanie w tej części w określonym dniu i porze jest zabronione. Będziemy wnioskować o ustawienie takiego znaku. Jednak proszę mieszkańców i użytkowników o wyrozumiałość. Ta krew pobrana w ambulansie również trafia do naszego szpitala – wyjaśnia Ryszard Bruździak, prezes PCK w Przasnyszu.
Dzięki sprawnej akcji prezesa Bruździaka i wyrozumiałości kilku kierowców, udało się znaleźć inne miejsce dla krwiobusu. - Oby do takich sytuacji już więcej nie dochodziło - dodaje. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tym miejscu przydałby się specjalny znak drogowy. A może PCK powinno znaleźć inne miejsce dla swoich krwiodawców? Co państwo o tym myślicie. Prosimy o maile i komentarze na adres redakcja@kurierprzasnyski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB