Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Staranował radiowóz !

2017-04-18 08:27:43 (ost. akt: 2017-04-18 08:31:58)

Podziel się:

Przasnyscy policjanci po pościgu zatrzymali audi, którym kierował pijany 18-latek. Chcąc uniknąć kontroli drogowej pojazd staranował radiowozy. A aucie mundurowi znaleźli papierosy z przemytu. Kierowca i pasażerowie samochodu trafili do policyjnej celi, gdzie oczekują na decyzję sądu.

Wczoraj po południu w miejscowości Krasne policjanci z miejscowego posterunku chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowe audi. Kierowca samochodu zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Czernice Borowe. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Do pościgu włączył się również patrol drogówki, który na drodze Węgra-Czernice Borowe zablokował radiowozem drogę uciekającemu audi. Kierowca audi nie zwolnił i uderzył w blokujący drogę radiowóz, uszkadzając go i odjeżdżając w kierunku Chojnowa. W Chojnówku audi skręciło na drogę gruntową. Gdy kierowca zorientował się, że droga prowadzi do posesji, zawrócił i z dużą prędkością zaczął jechał w kierunku radiowozu. Policjanci ponownie zablokowali drogę.

Wtedy kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Okazało się, że kierowcą audi był pijany (ponad promil alkoholu w organizmie) 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, z którym podróżowali dwaj inni mężczyźni (21 i 56 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn policjanci przeszukali audi i znaleźli w nim 4240 paczek papierosów z przemytu.

W wyniku uderzenia w radiowóz jeden z policjantów doznał lekkich obrażeń ciała. Zostały także uszkodzone dwa radiowozy. Straty skarbu państwa w wyniku przemytu papierosów to kwota 95 tys. zł. Kierujący audi oraz obaj pasażerowie trafili do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Przasnyszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB