Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Dzień otwarty w przasnyskim liceum

2017-04-25 12:47:01 (ost. akt: 2017-04-25 12:49:37)

Podziel się:

Do przasnyskiego Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu przybyło wielu gimnazjalistów. Powód: dni otwarte placówki. Gimnazjaliści mogli poznać bliżej nauczycieli, ale także obejrzeć pracownie klasowe. - Wyszliśmy z kompletem informacji dotyczącej rekrutacji do przasnyskiego liceum. To na pewno pomoże mi w podjęciu ostatecznej decyzji - potwierdził nam jeden z uczestników.

Oferta jest przez nas modyfikowana. Mamy w niej propozycje dla umysłów ścisłych, ale nie zapomnieliśmy o językowcach i humanistach. Będziemy tworzyć 5 oddziałów. Uczniowie, którzy zostaną przyjęci do naszego liceum, będą mogli również korzystać z partnerstwa z uczelniami wyższymi. Nasi uczniowie korzystają z zajęć kilku wyższych uczelni takich jak WAT, Uniwesrystet Warszawski i SGGW, ale zajęcia są prowadzone na miejscu u nas w liceum. To stanowi jeden z cennych elementów oferty KEN-a. Zajęcia prowadzimy systematyczne, z różnych przedmiotów. Z opinii absolwentów wynika, że było to bardzo dobre rozwiązanie – mówi Radosław Waleszczak, dyrektor LO im. KEN w Przasnyszu.

W tej chwili w liceum uczy się pół tysiąca uczniów, ci którzy chcą się dostać na dobre studia, wybierając tę placówkę, zwiększają swoje szanse.
- Jesteśmy szkołą, która funkcjonuje w akademickiej perspektywie. Naszą ofertę dostosowaliśmy do zmian w edukacji i trendów na rynku w pracy – dodaje Waleszczak.

Podczas dni otwartych rozstrzygnięty został językowy konkurs dla gimnazjalistów. Z j. angielskiego nagrodzone zostały Paulina Iwulska z PG w Jednorożcu, Julita Głodkowska z Leszna i Anna Spiżarska, z j. niemieckiego Daria Urban z PG z Przasnysza, a z j. rosyjskiego: Klaudia Kosakowska. Agnieszka Kałasiewicz i Krystian Cichowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB