Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Chorzelska Kapela Biesiadna nagrywa nową płytę

2017-04-28 12:06:54 (ost. akt: 2017-04-28 12:10:42)

Podziel się:

W przasnyskim studiu nagrań Marka Karolskiego trwają ostanie szlify nad drugim krążkiem Chorzelskiej Kapeli Biesiadnej. Na płycie znajdzie się 15 utworów, w tym również kompozycje własne kapeli.

- Płyta będzie nosiła tytuł: "Idę na festyn”. Gościnnie wystąpił na niej zespół „Ale babki” działający przy klubie seniora w Chorzelach. Piosenki i teksty są inspirowane tym, co dzieje się u nas. Do końca kwietnia będzie już dostępna – mówi Janusz Nidzgorski, z Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach.
Płyta ukaże się jako materiał promujący Chorzele.
- To nie koniec naszych działań, planujemy nakręcenie klipu, a także zakupienie strojów – dodaje Nidzgorski.
Sama kapela biesiadna powstała w 2006 roku . Przez lata występowała na wielu imprezach: wojewódzkich, a także w sąsiednich powiatach. Występowała i wracała z tytułem laureata z wielu przeglądów kapel. Swoją pierwsza płytę nagrała w 2012 roku. Skład uległ zmianie - obecnie kapelę tworzą: Kamil Berk, zdolny solista, laureat wielu międzynarodowych festiwali wokalnych m.in. w Budapeszcie, Wenecji, Bułgarii; Paweł Grabowski, instrumenty wokalne; Marek Roman – akordeon wokal; Zbigniew Borkowski – gitara basowa, wokal; Janusz Nidzgorski – gitara, wokal.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB