Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Chorzele bezpieczniejsze pod okiem kamer

2017-05-02 13:39:10 (ost. akt: 2017-05-02 13:39:01)

Podziel się:

Okazuje się, że doskonałą jakość obrazu telewizyjnego można osiągnąć dziś już nie tylko w domu na nowoczesnym sprzęcie, ale również na ekranach monitoringu miejskiego. Dzięki lepszej jakości zdjęć, dziś można z większą dokładnością wskazywać sprawców przestępstw i wykroczeń.

W pierwszej fazie realizacji projektu 6 -cyfrowych kamer szybkoobrotowych zawisło na słupach w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta. Umożliwiają one nadzór ulicy Grunwaldzkiej, placów miejskich i rekreacyjnych, terenów zieleni i placu dojazdowego do Biedronki. Do sieci monitoringu włączono kolejne dwie kamery, które monitorują ul. Szkolną, rejon pływalni i parkingu oraz skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Brzozowej.
Sieć światłowodowa do transmisji sygnału została zbudowana wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej w taki sposób, by możliwe było szybkie rozbudowanie monitoringu. Opracowany projekt pozwala na dalszą rozbudowę systemu i przesyłanie sygnału do centrali monitoringu umiejscowionego w siedzibie Komisariatu Policji – mówi Andrzejewski.
Na komisariacie znajduje się stanowisko podglądu z dwoma profesjonalnymi monitorami 32 calowymi, rejestrator cyfrowy z możliwością instalacji dysków o pojemności 32 TB oraz klawiatura sterująca. Przesył sygnału wizyjnego odbywa się dzięki światłowodom o łącznej długości 2000 metrów. Kamery o wysokiej rozdzielczości powodują, że obraz z monitoringu zarówno oglądany na bieżąco jaki odtwarzany z archiwum, jest bardzo dokładny i wyraźny.
- Zarówno policjanci, jak i mieszkańcy mogą być zadowoleni. Monitoring już od pierwszych dni użytkowania przynosi efekty w postaci szybszego reagowania policji na zagrożenia. Dla policji jest to ogromne ułatwienie i pomoc w pracy. Takie kamery zastępują nam min.1 etat, a dla każdego komisariatu, ma to ogromne znaczenie. Jestem przekonany, że miasto Chorzele jest teraz dużo bezpieczniejsze, co wpływa zapewne na dalszy pozytywny wizerunek naszego miasta – dodaje Andrzejewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB