Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Gwiazda Mazowsza zaświeci na lotnisku

2017-05-09 10:29:23 (ost. akt: 2017-05-09 10:31:40)

Podziel się:

Zespół "Mazowsze" - znana na całym świecie perła wśród zespołów ludowych, będzie jedną z tegorocznych gwiazd dożynek wojewódzkich pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Biskupa Diecezji Płockiej. To pierwsze i być może jedyne widowisko na naszym terenie, na którym mieszkańcy Przasnysza będą mogli zobaczyć ten emocjonujący występ.

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" ma bogatą tradycję, a ich występy dostarczają niezwykłych wrażeń i emocji. Co roku ze swoim bogatym programem odbywają turne po całym świecie. W Stanach Zjednoczonych zrobili furorę. The New York Times pisał o nich: "Nie ma nic wspanialszego nad "Mazowsze". Polski zespół folklorystyczny rozpoczął swoje tournée po Ameryce - ósme od momentu powstania Zespołu w 1948 roku - charakterystyczne bogatym i rozgrzewającym serca występem w sobotni wieczór w Brooklyn Center dla artystów bruklińskiej szkoły.(...)"

Gwiazda światowego formatu

Na ucztę muzyczną dla duszy i oka już dziś zapraszają organizatorzy wydarzenia. - Zespół Mazowsze jest niekwestionowaną gwiazdą formatu światowego. Przywitać ich na przasnyskiej ziemi to wielka gratka dla mieszkańców naszego powiatu. Być może już nigdy nie będzie okazji, by zobaczyć to niesamowite widowisko z tak bliska - zapowiada starosta Zenon Szczepankowski.

Trudna logistyka

Skala przygotowań do tego przedsięwzięcia mówi sama za siebie. - Musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie przygotować dla nich specjalne warunki. To 130 tancerzy, którzy muszą mieć odpowiednią scenę, podgrzewane garderoby. Logistyka wokół tego przedsięwzięcia jest ogromna - dodaje rzecznik starostwa.

Kto jeszcze?

Na razie organizatorzy zdradzili pierwszą gwiazdę tegorocznych dożynek. O pozostałych milczą. - Jeszcze nie wróciły do nas umowy, więc nie mamy pewności - objaśnia starostwo.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB