Wtorek, 21 sierpnia 2018. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

W Krzynowłodze Małej powstanie rondo

2017-05-25 09:26:10 (ost. akt: 2017-05-25 09:28:24)

Podziel się:

W Krzynowłodze Małej na skrzyżowaniu drogi powiatowej relacji Mchowo – Krzynowłoga Mała z drogą wojewódzką, powstanie rondo. To newralgiczne miejsce, w którym od lat dochodziło do wypadków. W ubiegłym roku na tym skrzyżowaniu zginęło dziecko podróżujące z matką.

Po tym strasznym wypadku, alarmowaliśmy jednostki odpowiadające za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzich zaczął pracę nad dokumentacją na tym odcinku. Równolegle interweniowali samorządowcy. W efekcie na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu powstanie rondo, tak poinformowało nas Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Marszałek zaakceptował propozycję starosty

Potrzebę realizacji tej inwestycję już w grudniu ubiegłego roku starosta Z. Szczepankowski przedstawił marszałkowi Adamowi Struzikowi wraz z propozycją finansowania i organizacji zadania. Ponieważ w tym miejscu krzyżuje się droga powiatowa z drogą wojewódzką bez zaangażowania formalnego i finansowego marszałka województwa zadanie byłoby niewykonalne. Starania starosty okazały się skuteczne, a propozycja inżynierii finansowej i organizacyjnej budowy ronda została przez marszałka zaakceptowana i wkrótce te właśnie strony podpiszą umowę dotyczącą realizacji. O przebudowę skrzyżowania zabiegały również lokalne władze gminy i radni powiatowi z tego terenu.

Podzielili role

Projekt techniczny ronda, sfinansuje po połowie starostwo powiatowe i urząd gminy w Krzynowłodze Małej, a służby urzędu marszałkowskiego wykonają inwestycję.
- To położone w dość specyficznym miejscu skrzyżowanie. Na lekkim wzniesieniu. W związku z tym jest na nim ograniczona widoczność. Tym bardziej cieszy nas, że do budowy ronda udało się doprowadzić - podsumowuje Sławomir Czaplicki, rzecznik starostwa. Dzięki temu na pewno poprawi się bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, będzie ono też z pewnością lepiej widoczne dla podróżujących w kierunku Mazur.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB