Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Operetka wystawiona na deskach w Bogatem

2017-06-06 11:40:53 (ost. akt: 2017-06-06 11:41:25)

Podziel się:

Operetka Długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Przasnysz, którzy przyszli do sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej im.Józefa Narzymskiego w Bogatem na operetkę „Piraci z Penzance lub niewolnik obowiązku” wystawioną przez młodych wykonawców Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Widzowie mieli okazję prześledzić przedziwne losy młodego bohatera Fredrica, który po śmierci ojca został wysłany przez pomyłkę na naukę do bandy piratów. Zawiniła temu niania myląc brzmienie angielskich słów: pilot i pirate. Okazało się, że piraci mieli swoje zasady: nie atakowali słabszych i nie krzywdzili sierot. Kiedy jednak Frederico osiągnął wiek 21 lat zapragnął zmienić swoje życie i postanowił wystąpić z bandy. Splot różnych wydarzeń omal nie doprowadził do tego aby bohater nie zrealizował swoich planów. Oczywiście wszystko zakończyło się happy endem dzięki woli zrozumienia i miłości, która cierpliwa jest i wszystko przetrzyma.
Spektakl spotkał się z gorącym przyjęciem. Został nagrodzony ogromnymi brawami. Należały się one za perfekcyjne przygotowanie, talent, pasję, profesjonalizm z jakim młodzi uczniowie szkoły muzycznej podeszli do występu. Publiczności zostały niesamowite wrażenia estetyczne a także głód obejrzenia kolejnej sztuki w tak doskonałym wykonaniu. Dziękujemy i mamy nadzieję, że młodzi wykonawcy ze Szkoły Muzycznej w Mławie zagoszczą jeszcze nie raz w Bogatem.
Dziękujemy również widzom za to, że znaleźli czas na obcowanie ze sztuką. Kto nie był niech żałuje, bowiem uczta muzyczna była doskonała.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB