środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Starosta: "Była pani skarbnikiem, a dla nas skarbem"

2017-06-08 10:20:01 (ost. akt: 2017-06-08 10:20:46)

Podziel się:

Ostatnia sesja powiatu przasnyskiego miała wymiar nie tylko oficjalny, ale i osobisty. Zarząd powiatu przasnyskiego pożegnał Annę Tworkowską - skarbnika powiatu od sierpnia 1999 r, a od maja 1999 r. zastępcę dyrektora wydziału finansowo-budżetowego w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu.

- Serdeczne podziękowania chcemy złożyć pani skarbnik w końcówce sesji, ale już teraz powiem, że pozostawia pani finanse powiatu przasnyskiego w znakomitej formie. Pomimo największych inwestycji per capita wśród powiatów w Polsce, pomimo największego wykorzystania funduszy unijnych w całym okresie obecności Polski w UE, ciągle mamy nadwyżkę środków zgromadzonych na lokatach bankowych nad zobowiązaniami zaciągniętymi na wkłady własne do projektów inwestycyjnych. Tak dobrej sytuacji finansowej nie ma żaden inny powiat w Polsce. Dlatego nie jest nam łatwo przyjąć pani decyzję o przejściu na emeryturę, chociaż wiemy, że już wcześniej mogła to pani zrobić, ale przez dwa lata udało nam się odwodzić panią od tej decyzji – mówił Zenon Szczepankowski, starosta powiatu przasnyskiego.

Odchodząca skarbnik przeprowadziła samorząd powiatowy przez dotychczasowe perspektywy unijne, wypracowując duży zysk.
- Teraz zakończyliśmy i dobrze rozliczyliśmy drugą perspektywę unijną, przymierzamy się do rozpoczęcia nowego rozdziału w funduszach unijnych, dlatego zabrakło nam argumentów, którymi Zarząd Powiatu posługiwał się, aby zatrzymać panią w starostwie jak najdłużej. Bez pani niezwykłych kompetencji, skrupulatności, pracowitości, uczciwości, ale także lojalności w odniesieniu do powiatu, do zarządu i do mnie osobiście, takich wyników nie moglibyśmy osiągnąć. Mogłem pani zaufać, mogłem na panią zawsze liczyć i mogłem ze spokojem przeżywać niezliczone kontrole, wiedząc, że w naszej księgowości wszystko jest w porządku. Na tej sesji jest pani jeszcze skarbnikiem, ale na zawsze, dla nas i dla całej społeczności powiatu przasnyskiego, pozostanie pani skarbem – mówił Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB