Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Konie stratowały pracownika stadniny

2017-06-08 10:07:31 (ost. akt: 2017-06-08 10:24:48)

Podziel się:

Do wydarzenia doszło w Stadninie Koni w Krasnem. Podczas wyprowadzania zwierząt, 16 koni zerwało się i stratowało 51- letniego pracownika stadniny. Przybyły na miejsce lekarz wezwał pogotowie lotnicze, które zabrało mężczyznę do szpitala w Olsztynie z podejrzeniem urazu wewnętrznego lub złamań. Jak dowiedziała się nasza redakcja, do wypadku doszło z powodu bezmyślności osób trzecich. Tego dnia na teren stadniny wszedł mężczyzna z psem. Zwierzę miało spłoszyć konie, które wpadły w panikę i rzuciły się do ucieczki.

Do wypadku doszło w sobotę 27 maja. Pracownik stadniny w asyście innego pracownika wyprowadzali konie ze stajni na padok. - To są rutynowe czynności. Wygląda to tak, że jeden pracownik idzie z przodu, podczas gdy drugi prowadzi konie z tyłu - wyjaśnia pracownik stadniny. -
- Tego dnia wypuszczaliśmy na padok matki ze źrebakami. Wychodząc na padok, zachowują się dużo spokojniej, ponieważ matki pilnują swoich młodych. Podczas wypuszczania na padok, na terenie stadniny pojawił się mężczyzna z psem. Zwierzę wystraszyło konie, a te ruszyły. Jeden z koni potrącił masztalerza. Tego psa tam nie powinno być – wyjaśnia pracownik stadniny.
Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Lekarz, który badał poszkodowanego, wezwał pogotowie lotnicze.
- Było podejrzenie urazów wewnętrznych lub też złamania, dlatego też lekarz wezwał lotnicze pogotowie ratownicze. Sytuacja dobrze się skończyła, bo na drugi dzień mężczyzna wyszedł ze szpitala. Teraz przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z naszej strony została powołana komisja powypadkowa, przesłuchani zostali świadkowie – mówi pracownik stadniny.
Policjanci z Krasnego pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego narażenia na utratę zdrowia lub życia. - Przepisy mówią, że grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje st.asp. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP w Przasnyszu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB