Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Ciechanowski Klub Karate górą!

2017-06-22 10:15:01 (ost. akt: 2017-06-22 10:15:54)

Podziel się:

We Francji w Lyonie odbyły się 31 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. - Nasz klub reprezentowała kadra składająca się z sześciorga zawodników rywalizujących w kategoriach "kata" i "kumite" - wspomina trener Wojciech Gołębiewski. Nad ciechanowską kadrą czuwali trenerzy: Wojciech Gołębiewski oraz fizjoterapeuta Adam Chrzanowski. - Dzięki ciężkiej pracy trenerów jak i oczywiście fighterów - jesteśmy znów najlepsi i kolejny raz przywieźliśmy worek medali! Trzeba również podkreślić, że wcale nie było łatwo, a zawodnicy często okupowali zwycięstwa własną krwią - dodaje trener.

Najwięcej walk stoczyła nasza czołowa zawodniczka - Weronika Krzywnica, która miała bardzo ciężką drogę, by przedostać się do strefy medalowej. Weronika nie raz pokazywała swój charakter do walki, co zaprowadziło ją do samego finału, poprawiając swój wynik z poprzednich Mistrzostw Europy w Bułgarii.
Kolejnym naszym medalistą został Jakub Kraśniak, który na starcie zaczynał od walk z najlepszymi zawodnikami w Europie. Pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z Kazachstanu, która po dogrywce zakończyła się zwycięsko dla Jakuba. Ta walka kosztowała go dużo zdrowia i ten sukces musiał "okupić własną krwią". W następnej walce zabrakło już siły, by stanąć na najwyższym stopniu podium i Jakub musiał zakończyć rywalizację, zdobywając III miejsce w swojej kategorii. - Nie wolno nam zapomnieć o pozostałych naszych kadrowiczach, którzy byli blisko sprawienia nam miłej niespodzianki. Zawodniczka Beata Butryn w pięknym stylu wygrała swoją pierwszą walkę z konkurentką z Węgier. W kolejnej walce nasza kadrowiczka musiała niestety uznać wyższość zawodniczki z Rosji i zarazem zwyciężczynię w tej kategorii. Kolejnymi zawodnikami byli Kacper Pawikowski i Jakub Pędzich, którzy walczyli do samego końca, ale trochę zabrakło szczęścia i sędziowie wskazywali na ich przeciwników. O takim szczęściu także może mówić Aleksandra Trzepanowska, gdyż "jak burza" doszła do samego finału, zdobywając w swojej kategorii II miejsce - relacjonuje trener.

Ważnym wydarzeniem na ME we Francji był start kadrowiczów w kategorii "kata". Trójka zawodników: Weronika Krzywnicka, Jakub Pędzich oraz trener Adam Chrzanowski zakwalifikowali się do pierwszej piętnastki. Niespodziewanie najwyższą lokatę osiągnął Jakub Pędzich, który ulokował się w pierwszej ósemce Mistrzostw Europy!

- Sukcesy naszych zawodników nie miałyby miejsca, gdyby nie pomoc naszych partnerów. Mam tu na myśli zaprzyjaźnione samorządy: Ciechanowa, Przasnysza, Krasnego oraz Ojrzenia, z którymi współpracujemy od wielu lat i bez których marzenia naszych zawodników nie spełniłyby się, a ich ciężka praca nie zakończyłaby się sukcesami na matach Europy i Świata. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wytrwałość oraz pomoc w realizacji wyjazdu do Francji na 31 Wagowe Mistrzostwa Europy - podsumowuje trener Gołębiewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB