Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Katarzyna Marcińczyk w senacie RP

2017-06-29 09:52:05 (ost. akt: 2017-06-29 09:52:24)

Podziel się:

W sali obrad Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie odbyło się podsumowanie i wręczenie symbolicznych nagród w konkursie organizowanym przez pracowników Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod nazwą „Wzory osobowe godne naśladowania”. Ten zaszczytny tytuł uzyskała Katarzyna Marcińczyk uczennica Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „ Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych. Sylwetkę Kasi opisała Marzena Kołakowska, dyrektor gimnazjum.

Najlepszych 26 prac z całej Polski zostało opublikowanych w książce „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania” pod redakcją prof. Krystyny Chałas z KUL. Podczas uroczystości pamiątkowymi statuetkami uhonorowano zarówno nauczycieli – autorów biografii, jak i ich bohaterów. Otwierając spotkanie, senator Łukasz Mikołajczyk podkreślił, że dzięki nadesłanym na konkurs pracom możemy poznać młodych ludzi, którzy potrafią inspirować swoich rówieśników do wartościowych działań.

Pani prof. dr hab. Krystyna Chałas skierowała do uczniów, rodziców i nauczycieli wiele ciepłych słów, dziękując za piękne życie i umiejętność „ płynięcia pod prąd” w dzisiejszych trudnych czasach. Dziękując nauczycielom za udział w konkursie, podkreśliła, że z biografii ich uczniów „bije moc piękna, ducha i mądrości”. Ukazują one młodych ludzi, którzy wymagają przede wszystkim od siebie i służą pomocą drugiemu człowiekowi. Przypominając słowa Jana Pawła II, że każdy znajduje w życiu „swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć”, stwierdziła, że każdy z opisanych uczniów je odkrył i broni go.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB