Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Rodzicom i uczniom podoba się reforma

2017-07-03 09:02:18 (ost. akt: 2017-07-03 09:04:46)

Podziel się:

Ten rok szkolny nie należałby do nadzwyczajnych, gdyby nie fakt, że w myśl nowej reformy w tym roku uczniowie klas szóstych nie otrzymali świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie otrzymali natomiast promocję do klasy siódmej.

Wygaszanie gimnazjów i tworzenie ośmioletnich szkół podstawowych stało się faktem. Reforma przyniosła wiele zmian. Władze miejskie proces ten przeprowadziły łagodnie. Burmistrz powołał zespół składający się z przedstawicieli rodziców i rad pedagogicznych. Nastąpiły przesunięcia zarówno kadrowe w samej szkole jak i przesunięcia wśród uczniów pomiędzy klasami.
Zapytaliśmy podczas zakończenia roku o ich opinię na temat zmian i czego spodziewają się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
- Jest to dla nas nowość, do tej pory były gimnazja. Jesteśmy rocznikiem, na którym wypróbowuje się reformę. Patrzymy na to pozytywnie. To, czy będziemy absolwentami szkoły podstawowej po 6 czy po 8 klasach nie ma dla nas znaczenia. Nie boimy się wyzwań. My również zmieniamy szkołę, więc mamy nadzieję, że będzie fajnie. Poznamy nowych ludzi, nauczycieli. Będziemy tęsknić - mówi Julia Wiśniewska i Łukasz Wojtaczak.
Kacper zostaje w swojej macierzystej Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu.
- Jest to dla mnie bez znaczenia, czy skończę podstawówkę teraz czy za dwa lata. Zostaje w SP nr 2, zostają moi koledzy, nie chciałem zmieniać środowiska, nauczycieli – dodaje Kacper Kuciński.
Sami rodzice również nie kryją zadowolenia z przeprowadzanych zmian.
- Jesteśmy zadowoleni z tego, że właśnie rocznik naszych dzieci został objęty tą reformą. Myślimy, że dzieci więcej się nauczą i nie staną się tak szybko dorosłe. Dzieci nie zmienią nauczycieli. W każdej strukturze dzieci mogą się uczyć, tylko trzeba robić to z głową. Cieszymy się, że reforma trafiła na ten rocznik. Nie ma tego przerzucania ze szkoły do szkoły – mówią rodzice z klasy 6c w SP nr 2 w Przasnyszu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2277826 | 94.254.*.* 3 lip 2017 14:41

    PRZECIEŻ wiadome byŁo od początku ,że reforma nie podoba się tylko NAUCZYCIELOM!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz