Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Budują grilla i integrują mieszkańców

2017-07-13 13:52:42 (ost. akt: 2017-07-13 13:55:18)

Podziel się:

Jesień należeć będzie do nich! Swój pierwszy projekt zaczęła właśnie realizować nieformalna grupa mieszkańców „Ulatówka”. To kolejny dowód na to, że w gminie Krzynowłoga Mała coraz śmielej postępuje rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Od połowy maja w Ulatowie-Adamach trwa projekt, który powstał z inicjatywy mieszkanek okolicznych wsi położonych nad rzeką Ulatówką: Hanny Popiołek, Marzeny Smolińskiej, Alicji Dzięgielewskiej, Moniki Popiołek i Agaty Łazickiej, przy wsparciu Artura Umińskiego – mieszkańca Skierkowizny.

- Wszystko zaczęło się od wspólnych ćwiczeń fitness i pomysłu na integrację lokalnej społeczności. W lutym tego roku Hanna Popiołek, wspólnie z dyrektor szkoły podstawowej z Ulatowa-Adam Danutą Łubińską, zorganizowały w szkole pierwsze integracyjne spotkanie, na które przybyło wielu mieszkańców. Wymieniono się pomysłami, uwagami oraz doświadczeniami – mówią członkowie grypy nieformalnej
Wkrótce potem zawiązała się nieformalna grupa mieszkańców o wdzięcznej nazwie „Ulatówka”. Powstała ona podczas konsultacji nad projektem w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Loklanej w Przasnysz.

Jej trzon stanowiły Hanna Popiołek, Marzena Smolińska i Alicja Dzięgielewska. Razem udało się napisać projekt pt. „Noce i dni nad Ulatówką”, który zgłoszono do konkursu „FIO – Mazowsze Lokalnie”, adresowanego przede wszystkim do nowych grup aktywnych mieszkańców małych miast i wsi. Osobowości prawnej grupie użyczyła Federacji ROSA.

- Dzięki zaangażowaniu i dobrym pomysłom wielu osób udało się pozyskać dotację na realizację projektu. I wiosną już podjęto pierwsze działania, w które zaangażowali się mieszkańcy okolicznych wsi. Do najaktywniejszych należeli: Alfred Kawiecki, Sylwia i Mariusz Morawscy, Artur Umiński, Jolanta Kijora, Rafał i Zdzisław Serafin, Elżbieta i Ewa Bagińska, Jacek Płoski, Krzysztof Popiołek oraz Mirosław Smoliński. W realizację konkursów włączyła się także dyrekcja, a także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. Do działań zachęcił wszystkich wcześniejszy sukces modernizacji szkolnego boiska, ponieważ widząc sens wspólnej pracy, mieszkańcy chętniej angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności – relacjonują członkinie grupy nieformalnej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB