Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Ile drużyn spadnie z IV ligi?

2017-07-18 11:35:16 (ost. akt: 2017-07-18 11:35:28)

Podziel się:

Jako, ze kibice żywo interesują się losami MKS Przasnysz w IV lidze i szansami na utrzymanie na kolejne sezony po reformie, przedstawiamy różne warianty spadków. W związku z planowaną reformą IV ligi (połączeniu obu grup w jedną) w sezonie 2017/2018 z rozrywek spadnie ponad połowa występujących drużyn. W najbardziej optymistycznym scenariuszu utrzyma się w IV lidze pierwsze 7 drużyn, a 8 zagra w barażach. W najbardziej pesymistycznym utrzyma się tylko pierwsze 5 zespołów.

Według regulaminu MZPN w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach "nowej" czwartej ligi uczestniczyć będzie 20 drużyn (w tym sześciu beniaminków, ewentualni spadkowicze z III ligi i zespoły z najwyższych lokat w IV lidze).

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Scenariusz I - najbardziej optymistyczny: Nikt nie spada z III ligi (drużyny z Mazowsza).
Do obsadzenia będzie wówczas 14 miejsc. Utrzymają się w takiej sytuacji zespoły z miejsc 2-7 obydwu grup plus przegrany w barażach o awans do III ligi. Ostatnie miejsce przypadnie w udziale zwycięzcy barażu pomiędzy drużynami z ósmych miejsc z obydwu grup.


Scenariusz II: Z III ligi spada jeden zespół (np. Ursus Warszawa). Wówczas sprawa jest prosta - utrzymują się zespoły do siódmego miejsca włącznie. Drużyny z miejsc 8-16 spadają do Ligi Okręgowej.


Scenariusz III: Z III ligi spadają dwa zespoły (np. Ursus i Victoria Sulejówek).
Z czwartej ligi w takiej sytuacji spadają drużyny z miejsc 8-16, a drużyny z siódmych miejsc grają baraż o utrzymanie.


Scenariusz IV: Z III ligi spadają trzy zespoły (np. Ursus, Victoria i Świt Nowy Dwór Mazowiecki). W takiej sytuacji czwartą ligę opuściłyby drużyny z miejsc 7-16 w obydwu grupach.

Scenariusz V: Z III ligi spadają cztery zespoły (np. Ursus, Victoria, Świt i Legia II Warszawa) Oznaczałoby to, że z czwartej ligi spadłyby drużyny z miejsc 7-16, a zespoły z szóstych miejsc grałyby baraż o pozostanie w IV lidze.


Scenariusz VI - najbardziej pesymistyczny: Z III ligi spadają wszystkie (pięć) zespoły z województwa mazowieckiego. W takiej sytuacji czwartą ligę opuściłyby drużyny z miejsc 6-16.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB