Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

37. Rajd Polskie Safari – Przygotowania w pełnym toku

2017-07-18 11:56:23 (ost. akt: 2017-07-18 11:56:41)

Podziel się:

Trwają intensywne przygotowania do 37. Rajdu Polskie Safari 4. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 4. rundy Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz 4. rundy Pucharu Polski w Rajdach Baja 2017. Zawody odbędą się w dniach 29-30 lipca br., a ich bazą będzie Przasnysz.

Zainteresowanie imprezą jest duże – dotychczas akredytowało się już kilkudziesięciu dziennikarzy ze wszystkich stron Polski. Spodziewany jest także przyjazd wielu kibiców, którzy podążają po kraju, aby dopingować swoich ulubieńców.

Rajd rozpocznie się uroczystą ceremonią Startu Honorowego w sobotę, 29 bm. o godzinie 18.00 na Rynku w Przasnyszu. Tam zaprezentują się zawodnicy i ich maszyny: motocykle, quady i samochody. Będzie możliwość spotkania i porozmawiania z kierowcami i pilotami, zdobycia autografów, obejrzenia pojazdów z bliska.

– Przygotowania do rajdu Polskie Safari są w toku i odbywają się zgodnie z planem. Mamy zatwierdzone regulaminy, mamy odebrane trasy przez członka Głównej Komisji Sportu Motocyklowego oraz obserwatora PZM ds. samochodów terenowych, złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty dotyczące rajdu. Pierwszy termin zgłoszeń minął 11 lipca, drugi mija w piątek, 14 lipca. Lista zgłoszeń zostanie opublikowana zgodnie z harmonogramem. Trasa rajdu jest zupełnie inna niż w większości pozostałych rund RMPST. Nie wiedzie bowiem po poligonach wojskowych, ale w terenie. Dla wielu zawodników będzie to pewna nowość i niespodzianka. Jestem jednak przekonany, że będą oni zadowoleni. Chciałbym podkreślić ogromną przychylność i zaangażowanie miejscowych władz samorządowych. W tym regionie tego rodzaju impreza odbywać się będzie po raz pierwszy, wszystkim zależy, aby się udała i wypadła jak najlepiej. Podejmujemy też oczywiście działania ukierunkowane na bezpieczeństwo, staramy się w różny sposób, przez kościelne Parafie, wytłumaczyć mieszkańcom jak oglądać zawody, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i zawodników. Po raz kolejny zapraszam wszystkich na rajd: emocji bez wątpienia nie zabraknie! – mówi Marek Jaczewski, Dyrektor 37. Rajdu Polskie Safari.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB