środa, 23 sierpnia 2017. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Pierwszy sprawdzian MKS-u na szóstkę

2017-07-21 08:48:39 (ost. akt: 2017-07-21 08:56:34)

MKS Przasnysz rozegrał swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu IV ligi. Piłkarze trenera Pawła Mazurkiewicza pokonali 6-0 przedstawiciela ligi okręgowej Makowiankę Maków Mazowiecki. Bramki zdobyli: Maciej Smoliński – dwie, oraz Artur Gawęda, Dariusz Przebierała, Dominik Lemanek i Damian Grędziński.

Przasnyszanie trenują od 10 lipca. W zespole jest już ofensywny pomocnik Dominik Lemanek, który przeszedł z MKS Ciechanów. Działacze z ulicy Makowskiej zaprosili na testy 21 letniego napastnika Arkadiusza Wiśniewskiego. Ofensywny gracz był w ubiegłym sezonie najbardziej wyróżniającą się postacią na A-klasowych boiskach i grał w barwach Kurpika Kadzidło. Wcześniej reprezentował barwy Mazura Pisz i ŁKS Łomża. To młody gracz o dużym potencjale. Z Makowianką rozegrał drugie 45 minut, pokazał się z dobrej strony i najprawdopodobniej dołączy do zespołu.  Zarząd MKS Przasnysz wstępnie doszedł do porozumienia z zawodnikiem oraz z klubem odstępującym. Ostateczna decyzja zapadnie dziś po meczu wyjazdowym z ŁKS Łomża.

Z Makowianką trener Mazurkiewicz dysponował dwiema jedenastkami. Zagrali wszyscy. Z pewnością nowy szkoleniowiec przasnyszan ma już w głowie planowane zestawienie drużyny, ale sparingach próbuje różnych rozwiązań i skrzętnie notuje uwagi. Przewaga MKS-u nie podlegała dyskusji zwłaszcza w pierwszej części gry, gdy gospodarze strzelili pięć goli i nie pozwolili na żadne zagrożenie pod swoją bramką. W drugiej połowie pojawiła się praktycznie nowa jedenastka i gra nieco siadła. Goście odważniej atakowali, ale powodzenia szukali tylko w kontrach i strzałach z dystansu. Na pewno cieszy szeroka kadra biało-niebieskich i wzmocnienia zespołu. Co najważniejsze dało się zauważyć wielkie zaangażowanie zawodników, dobrą atmosferę i chęć gry. Również współpraca na linii trener – zarząd i trener zawodnicy jest bardzo dobra i obiecująca.
MKS I połowa: Michalak Michał, Butryn Krzysztof, Wróblewski Robert, Pepłowski Mateusz, Grędziński Damian, Pragacz Michał, Rutkowski Kamil, Lemanek Dominik, Smoliński Maciej, Przebierała Dariusz, Gawęda Artur.

MKS II połowa: Szymański Rafał (70' Grabowski Mateusz), Pragacz Tomasz, Pełkowski Jarosław, Bednarski Wojciech, Bartosiewicz Marcin, Chełchowski Jarosław, Cichocki Dawid, Orłowski Bartłomiej, Smoliński Maciej, Sawczenko Kacper, Wiśniewski Arkadiusz (zawodnik testowany)