Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Chodnik przy cmentarzu do wymiany

2017-07-24 12:55:10 (ost. akt: 2017-07-24 12:56:37)

Podziel się:

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z zastępcą dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego Sławomirem Czaplickim podczas rekonesansu inwestycyjnego dokonali gwarancyjnego przeglądu wybudowanych przez starostwo powiatowe chodników wraz ze ścieżką rowerową o długości 640 m. przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu.

Stwierdzono ponadto, że wymiany wymaga stary i zniszczony chodnik w ciągu ulicy Baranowskiej, przylegający do cmentarza parafialnego.
Wcześniej konieczne okazało się wykupienie części gruntów i przeniesienie we współpracy z PGE słupów energetycznych wraz z przebudową linii i oświetlenia.
Zakres prac obejmował: rozbiórka istniejących elementów ciągu pieszo - rowerowego i zjazdów indywidualnych, wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji wykonanych robót budowlanych, roboty ziemne polegające na pogłębieniu koryta pod istniejącymi zjazdami z wywiezieniem urobku poza teren robót oraz usunięciu warstwy humusu na poszerzeniu chodnika, uzupełnienie kruszywa w podbudowie pod ciągiem pieszo - rowerowym i pod zjazdami, wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej z kostki brukowej, wykonanie zjazdów indywidualnych z kostki brukowej, odwodnienie, wycinka drzew zlokalizowanych w ciągu przedmiotowego odcinka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB