Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

37. Rajd Polskie Safari za nami!

2017-08-01 14:46:42 (ost. akt: 2017-08-01 14:59:32)

Podziel się:

Miniony weekend w powiecie przasnyskim minął pod znakiem sportowych, motoryzacyjnych emocji. Ponad 50 załóg zgłosiło się na starcie w Przasnyszu. Wśród nich najlepsi kierowcy w kraju. Nie brakowało sportowego ducha walki i wielkich emocji. Organizatorzy docenili też przasnyską gościnność.

37. Rajd Polskie Safari odbył się w dniach 29-30 lipca i stanowił 4. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2017 , 4. rundę Pucharu Polski Samochodów Terenowych 2017 oraz 4. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja 2017.  Na starcie zobaczyliśmy wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie! Bazą zawodów był Przasnysz. To właśnie dzięki życzliwości władz powiatu przasnyskiego, miasta Przasnysz, miasta i gminy Chorzele, gmin: Przasnysz, Jednorożec i Krzynowłoga Mała odbyły się najstarsze cykliczne zawody terenowe w naszym kraju.
- Zostaliśmy gościnnie przyjęci w nowym dla nas terenie. Pomógł nam Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu, którego działacze byli współorganizatorami zawodów – mówią organizatorzy.
Zawodnicy mieli 130 kilometrów "oesowych" i musieli napracować się „za fajerą”. Nie zabrakło również kibiców, którzy z gwizdkami dopingowali poszczególne zespoły.
- Organizatorzy przygotowali super trasy - niektóre trudne, ale też takie odcinki, gdzie można było sobie pojechać. Cieszy nas jako uczestników to, że na trasie pojawiło się tylu kibiców, mieszkańców. Inaczej się jeździ, gdy czujemy taki doping – mówili zawodnicy złapani na starcie w Rycicach.
Inauguracja i zakończenie odbyła się na miejskim rynku w Przasnyszu. pośród entuzjastycznego tłumu. Wspaniała atmosfera motoryzacyjna, adrenalina i dobra muzyka zbudowały klimat, który przyciągnął wielu mieszkańców. Nie zabrakło samorządowców, na terenie których odbywały się zmagania. Byłoby dobrze, gdyby impreza odbyła się ponownie za rok. Biorąc pod uwagę zainteresowanie obserwtorów, jest to całkiem możliwe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB