Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Okulistyka na kolejne 6 miesięcy, ale co dalej?

2017-08-03 08:58:31 (ost. akt: 2017-08-03 08:59:08)

Podziel się:

Nadal nieznany jest los dwóch flagowych oddziałów przasnyskiego szpitala, tj. okulistyki i urologii. Pod znakiem zapytania stoi też przasnyska psychiatria. W tej sprawie odbyło się trójstronne spotkanie starosty Zenona Szczepankowskiego i dyrektora szpitala Jerzego Sadowskiego z posłanką PiS Anną Cicholską, aby omówić przyszłość tych oddziałów, które nie znalazły się w sieci.

Wprawdzie zarówno okulistyka jak i urologia dostały obietnicę przedłużenia dotychczasowych kontraktów o pół roku, ale co dalej?
Poseł Anna Cicholska obiecała, że z całym zaangażowaniem wstawi się zarówno w Ministerstwie Zdrowia, jak i NFZ za przasnyskim szpitalem, który jest bardzo dobrze zarządzany i wyjątkowo dobrze wyposażony.
- Problem uwzględnienia w sieci tylko podstawowych oddziałów w szpitalach powiatowych dotyczy całej Polski i szpital przasnyski nie jest tu wyjątkiem. Rząd na pewno uruchomi rezerwy, aby przedłużyć kontrakty na te oddziały we wszystkich szpitalach powiatowych – powiedziała posłanka.
- Starosta podziękował za dotychczasową walkę o przasnyski szpital. Prosił jednak o zainicjowanie zmiany ustawy o lecznictwie szpitalnym tak, aby tak dobrze działające oddziały jak okulistyka, urologia czy psychiatria w Przasnyszu mogły być systemowo umocowane w sieci i nie czuły, co jakiś czas, niepewności co do swojego istnienia, bo to nie sprzyja ani stabilizacji kadrowej, ani pozyskiwaniu funduszy unijnych na unowocześnienie wyposażenia, które wymaga ciągłych nakładów – informuje Sławomir Czaplicki, Zastępca Dyrektora, Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. R #2300911 | 89.230.*.* 3 sie 2017 23:53

    W Szpitalu Ciechanowskim Już nie ma rehabilitacji dla dorosłych oraz dzieci. NFZ nie przedłużył kontraktu takie ogłoszenie jest przy rejestracji. To będą się przejmować szpitalem w tym mieście?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz