Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Powiat. Spór o budowę basenu i lodowiska w Przasnyszu Kto blokuje, kto blefuje?

2017-09-08 10:27:41 (ost. akt: 2017-09-08 11:53:48)

Podziel się:

Sesja powiatowa, która odbyła się w środę 30 sierpnia, przyniosła dość nieoczekiwany obrót sprawy, jeśli chodzi o budowę basenu i lodowiska na terenie Przasnysza. Starosta przasnyski zarzucił burmistrzowi, że akcja budowy miejskiego kompleksu była motywowana chęcią zablokowania inwestycji powiatowych. Burmistrz twierdzi, że starosto chce zablokować budowę basenu i lodowiska przez samorząd miejski. Kto kogo blokuje? I kto blefuje w tej sprawie?

Kontrowersje przyniosło już sprawozdanie starosty przasnyskiego odczytane na sesji rady powiatu. Dotyczyło decyzji budowy lodowiska w Przasnyszu przy ul. Mazowieckiej. Powiat już w marcu tego roku ogłosił, że wybuduje w Przasnyszu przy zespole szkół na Mazowieckiej lodowisko za pozyskane z zewnątrz środki. Szacunkowy koszt realizacji – 8-9 mln zł. Wkład własny miał zagwarantowany z przychodów ze sprzedaży działki w Chorzelach. Został on wpisany do tegorocznego budżetu. Kilka tygodni temu do starostwa dotarła wiadomość o przyznaniu środków zewnętrznych na ten cel. Starostwo mogłoby więc teoretycznie rozpoczynać budowę obiektu “od zaraz”. Ale w maju burmistrz Przasnysza wspólnie z radnym powiatowym Krzysztofem Bieńkowskim poinformowali, że miasto ma szansę na wybudowanie basenu sportowego z lodowiskiem w Przasnyszu. Co prawda z przeznaczeniem głównie dla osób niepełnosprawnych i sportowców, ale pojawiła się nuta nadziei, że i mieszkańcy będą mogli z niego korzystać. To wywołało chwilową euforię. Samorządowcy z powiatu i miasta w drugiej połowie maja spotkali się w celu porozumienia w tej sprawie. Do prasy dostały się wówczas komentarze o pozytywnym wyniku rozmów starosty Zenona Szczepankowskiego z burmistrzem Waldemarem Trochimiukiem oraz radnym Krzysztofem Bieńkowskim. W efekcie starostwo obiecało wesprzeć działania miasta w celu budowy basenu z lodowiskiem, ale pod pewnymi warunkami. Miasto miało w najbliższym czasie przedstawić merytoryczne argumenty za tym, że inwestycja nie jest chwilowym wymysłem i przedstawić inżynierię finansową przedsięwzięcia. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze... Ale po kilku miesiącach dalej nie było wiadomo, za co miasto zbuduje basen. Wówczas starosta ogłosił na sesji 30 sierpnia, że to był blef, mający na celu zablokowanie inwestycji starostwa. Poinformował wówczas, że powiat nie będzie dłużej czekał z decyzją w sprawie budowy własnego lodowiska, bo środki mogą w każdej chwili przepaść. Wówczas Przasnysz straciłby szansę na conajmniej jedną pewną inwestycję, na którą czekały środki. Po ogłoszeniu decyzji, w mieście zawrzało.
- Czekaliśmy, ale już nie ma, na co czekać. Burmistrz Trochimiuk i radny Bieńkowski nie przedstawili zgodnie z obietnicą żadnych planów finansowych na basen. Po kilku miesiącach bezskutecznego oczekiwania na przedstawienie inżynierii finansowej obiecanej przez burmistrza oraz radnego Bieńkowskiego dla kompleksu basenu i lodowiska na stadionie miejskim, doszliśmy do wniosku, że dłużej już czekać nie możemy. Mamy upoważnienie Rady Powiatu i będziemy budować lodowisko przy ZSP na ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Mamy dokumentację i pozwolenie na budowę, mamy pieniądze i nie mamy już na co czekać – mówił Zenon Szczepankowski,starosta przasnyski.


Czytaj cały artykuł w "Kurierze Przasnyskim"... (aktualne wydanie)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JAŚ #2323676 | 94.254.*.* 8 wrz 2017 21:00

    Sorry!Ale burmistrzowi nie wierzę.już nie raz namieszał choćby niedawno z zalewem.Zachowuje się jak by nie był mieszkańcem tego miasta.Wymachuje swoją szabelką i toczy swoją prywatną wojenkę ,a wyborców ma gdzieś .Już straciliśmy obwodnicę ,nie traćmy lodowiska.Lodowisko ma być całoroczne,a przy pływalni ma powstać sezonowa ślizgawka.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz