Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Biblioteka Miejska. Rewolucja i 2000 nowych książek!

2017-09-15 15:08:32 (ost. akt: 2017-09-15 15:25:13)

Podziel się:

Już niebawem ruszy przebudowa biblioteki miejskiej w Przasnyszu. Na rewolucję z niecierpliwością czekają już użytkownicy obiektu. To nie wszystko, czytelników czeka też miła niespodzianka. Na półki trafi bowiem ponad 2000 nowych książek. Jakich? Zaproponujcie sami.

12 września b.r. umowę na wykonanie zadania: "Przebudowa budynku ze zmianą sposobu użytkowania wraz z wyposażeniem dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu" podpisali: Małgorzata Sobiesiak - dyrektor MBP i Daniel Boćkowski - Zakład Budowlany s.c. Daniel i Józef Boćkowscy.

Umowa dotyczy inwestycji przy ul. J.Dąbrowskiego 3 (dawne kino ŚWIATOWID). Na realizację zadania Biblioteka pozyskała unijne wsparcie w kwocie 2,1 mln zł w ramach konkursu z Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Zgodnie z umową w najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane. Zakończenie zadania przewiduje się na koniec czerwca 2018 roku

Dla czytelników mamy też kolejną dobrą informację. Wkrótce na półki biblioteki trafi ponad 2000 nowych książek. To w głównej mierze od czytelników będzie zależało, jakich. Pracownicy czekają na informacje i zgłoszenia tytułów. To dzięki dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W tym roku biblioteka pozyskała na ten cel środki finansowe w wysokości 17.500 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB