Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Odszedł, ale pamięć o nim wciąż jest żywa

2017-10-12 09:12:53 (ost. akt: 2017-10-12 09:14:12)

Podziel się:

Z inicjatywy dr Tadeusza Witkowskiego, który przyleciał aż ze Stanów Zjednoczonych, odbyło się spotkanie, na którym wspominano ś.p. Mariusza Bondarczuka, historyka, regionalistę i zasłużonego przasnyszanina. Gości przywitał Piotr Kaszubowski, prezes TPZP w Przasnyszu.

- Mariusz Bondarczuk nieoczekiwanie pożegnał się z nami w czerwcu tego roku. Cieszę się, że tak licznie państwo przybyli. To świadczy o tym, jak ważną postacią był dla was. Witam żonę Ewę i syna Pawła. Jest z nami dr Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha oraz prezes warszawskiego TPZP Adam Myśliński – witał gości Piotr Kaszubowski.

Spotkanie otworzyło zdjęcie, na którym ś.p. Mariusz Bondarczuk siedzi w studiu radiowym w Zwarze. Jego autorem jest Tadeusz Myśliński.
- Pracowałem razem z Mariuszem od 1972 roku do stanu wojennego. Znałem go tyle lat. Pracował wtedy w radiowęźle. Ja miałem tam pracownię fotograficzną. Rano Mariusz czytał felietony przasnyskie, potem przyjeżdżała ekipa telewizyjna i robiła reportaż, ja znowu robiłem reportaż fotograficzny z tego wydarzenia - wspominał Tadeusz Myśliński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB