Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Jednorożec. Duże inwestycje drogowe na finiszu

2017-11-03 11:42:33 (ost. akt: 2017-11-03 11:48:00)
jednorożec drogi powiat lipa przejmy

jednorożec drogi powiat lipa przejmy

Podziel się:

Mieszkańcy Jednorożca, Lipy, Przejm i okolicznych miejscowości mogą już korzystać z nowych ciągów drogowych. Powiat finalizuje budowę w gminie ponad 10,5 km nowych dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Oprócz przebudowy i wymiany nawierzchni zostały przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi, wykonane przystanki autobusowe, ścieżka rowerowa, przejście z aktywnym oświetleniem solarnym, zjazdy indywidualne. Wymieniono oznakowanie pionowe i odtworzono przydrożne rowy trawiaste. W zakresie prac przewidziano także przebudowę przepustów, usunięcie krzaków, obustronne utwardzenie poboczy. Obecnie trwają roboty wykończeniowe i przygotowania do odbiorów końcowych.
Prace realizowano w ramach zadnia p.n. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3236W Jednorożec - Kuchny - Płoniawy Bramura oraz drogi powiatowej nr 3237W Lipa - Karwacz". W miejscowości Jednorożec przebudowano 5 skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdy indywidulane na zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej, wymieniono oznakowanie pionowe na oznakowanie folią odblaskową typ 1 i 2, na wysokości stadionu gminnego wykonano przystanki autobusowe z peronem dla wsiadających i wysiadających. W obrębie skrzyżowania z drogą gminną zamontowano przejście wyniosłe z aktywnym oświetleniem solarnym. W miejscowości Lipa przebudowane zostało skrzyżowanie z drogą powiatową, przebudowane zostały zjazdy indywidualne na posesje na zjazdy o nawierzchni z masy bitumicznej lub z kostki brukowej a poza terenem zabudowanym, jako zjazdy na pola- z kruszywa naturalnego. W obrębie skrzyżowania z drogą powiatową wybudowano przejście wyniosłe z aktywnym oświetleniem solarnym. Wykonano przystanki autobusowe z peronem dla wsiadających i wysiadających.

Więcej w aktualnym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. brd #2366820 | 95.49.*.* 4 lis 2017 00:32

    to coś na zdjęciu to nie jest ścieżka rowerowa, a co najwyżej pas rowerowy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz