Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Mistrzostwa Polski Karate w Lublinie. Spisali się na medal!

2017-11-03 13:22:16 (ost. akt: 2017-11-03 13:23:39)

Podziel się:

Ten wyjazd okazał się sukcesem dla naszych zawodników z Krasnego. W Mistrzostwach Poski wzięło udział 243 zawodników z 64 klubów, zrzeszonych w Polskim Związku Karate. - Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii nasz klub mógł wystawić zawodników na najważniejszej imprezie, jaką były Mistrzostwa Polski. Mimo początku okresu przygotowawczego i niewyleczonych kontuzji nasi zawodnicy: Aleksandra Trzepanowska i Jakub Kraśniak spisali się na medal! - mówi Wojciech Gołębiewski z Ciechanowskiego Klubu Karate (oddział w Krasnem).

Jakub Kraśniak w kategorii junior młodszy pow. 65 kg zdobył I miejsce, a Aleksandra Trzepanowska w kategorii junior młodszy do 50 kg – zdobyła IX miejsce.
- Nasi zawodnicy toczyli bardzo ciężkie boje, gdyż obydwie kategorie były bardzo liczne – po 20 zawodników w każdej kategorii. Nasza Aleksandra w pierwszej rundzie miała wolny los, ale już w następnej musiała stawić czoło jednej z najlepszych zawodniczek w Polsce. Ola walczyła dzielnie, pomimo krótkiego czasu przygotowań oraz wcześniejszych kontuzji, a dopiero po dogrywce sędziowie wskazali na zawodniczkę z Olsztyna – podsumowuje sensei Wojciech Gołębiewski.
W przypadku Jakuba – wielką rolę odegrała taktyka.
- Nasz zawodnik był najlżejszy, a mierzył się z rywalami nawet o 30 kilogramów cięższymi od siebie. Mimo licznie osadzonych kategorii, nasi zawodnicy pokazali siłę Ciechanowskiego Karate Kyokushin tymbardziej, że to dopiero początek sezonu – dodaje trener.
Do grudnia zawodników czekają MP Wagowe Seniorów i juniorów, gdzie klub będzie reprezentowała Weronika Krzywnicka. Ale najważniejsze przed nimi: najpierw Puchar Polski we Wrocławiu, a potem Puchar Europy w Rumunii w Bukareszcie.
Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy.

red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB