Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Chorzele. Mniej śmieci, więcej pieniędzy w budżecie

2017-11-09 13:00:41 (ost. akt: 2017-11-09 13:06:08)

Podziel się:

Chorzele otrzymały dofinansowanie na budowę Punktu Selektywnego  Zbierania  Odpadów Komunalnych. Na ten cel gmina wyda 410 077,71 zł.

Zadaniem Punktu będzie zbieranie w sposób selektywny określonych rodzajów odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych, które będą przekazywane do miejsc, gdzie we właściwy sposób zostaną zagospodarowane lub unieszkodliwione. PSZOK będzie składał się z następujących obiektów: kontenerowego budynku administracyjno-socjalnego, wiaty, placu manewrowego, ogrodzenia terenu inwestycji wraz z bramą wjazdową, zieleni izolacyjnej, przyłącza do sieci zewnętrznych (elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne, co). Punkt zbiórki odpadów będzie kompleksem wyposażonym w obsługę komputerową, dojazd, parking.
Planowane przedsięwzięcie przyczyni się do zmniejszenia ilości składowanych odpadów i ograniczenia ich negatywnego wpływu na środowisko, a także zwiększenia ilości odpadów komunalnych, poddawanych procesom ponownego użycia, recyklingu i odzysku innymi metodami. Dzięki temu gmina osiągnie wskaźniki zawarte w dokumentach strategicznych i planistycznych krajowych i wojewódzkich dotyczących poziomu odzysku odpadów.
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Chorzele poprzez zwiększenie poziomów recyklingu i odzysku odpadów zbieranych selektywnie oraz zmniejszenie masy odpadów zmieszanych kierowanych do składowania.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB