Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Gdzie pracują miejscy radni?

2017-11-09 15:26:31 (ost. akt: 2017-11-09 15:27:38)

Podziel się:

Dla wybranych przez lokalne społeczeństwo radnych, praca w radzie miasta jest niejako zajęciem dodatkowym. Poza nim mają oni swoją pracę, jak większość z nas. Gdzie są zatrudnieni miejscy radni?

Miejscy radni za sprawowanie swojego mandatu otrzymują dietę. Jednak bycie radnym to nie zawód, a zatem dieta nie powinna być traktowana jako miesięczne wynagrodzenie. Środki z diety powinny być przeznaczane właśnie na działalność związaną ze sprawowaniem mandatu, na przykład na zakup paliwa w celu dojechania na spotkanie z mieszkańcami.
Gdzie pracują nasi radni? Niektórzy z nich są zatrudnieni w jednostkach podlegających bezpośrednio samorządowi powiatowemu bądź miejskiemu. Tu warto dodać, że przepisy zabraniają łączenia pewnych funkcji. Osoba wybrana na radnego nie może być zatrudniona w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy.

Kierownicy
i dyrektorzy

Wśród radnych miejskich pełniących zawodowo funkcje kierownicze - albo w samorządzie, albo w innych jednostkach należy wymienić: Jarosława Włodarczyka (dyrektor wydziału komunikacji i budownictwa w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu), Piotra Kołakowskiego (dyrektor w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu), Andrzeja Dołęgę (dyrektor ds. administracji w spółce Kross w Przasnyszu) i Arkadiusza Chmielika (kierownik obszaru sprzedaży w spółce ABB).

Nauczyciele i emeryci

Więcej w aktualnym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB