Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Chorzele. Gminne przewozy nie tylko dla uczniów. Start już w styczniu

2017-11-17 15:03:01 (ost. akt: 2017-11-17 15:07:03)

Podziel się:

Od stycznia w gminie Chorzele ma ruszyć, zorganizowany przez samorząd, publiczny transport zbiorowy. Do tej pory mogli z niego korzystać tylko uczniowie. Od 2018 roku ma być on przeznaczony dla wszystkich mieszkańców.

Obecnie z publicznego transportu zbiorowego, organizowanego przez samorząd korzystają uczniowie szkół. Natomiast zgodnie z uchwałą podjętą przez radę gminy Chorzele na sesji 30 października, ten sposób komunikacji od stycznia będzie miał zmienioną formułę.
- Gmina Chorzele jako pierwsza w powiecie przasnyskim podjęła inicjatywę utworzenia publicznego transportu zbiorowego. Oznacza to, że z gminnych autobusowych przewozów pasażerskich będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkół, ale także wszyscy mieszkańcy – informuje Monika Sobierajewska, rzecznik prasowy miasta i gminy Chorzele.
Radni podjęli także uchwałę w sprawie stawek za przejazdy, z tym że są to tak zwane stawki maksymalne. W praktyce oznacza to, że wykonawca usługi, który otrzyma koncesję do samorządu, nie może ustalić wyższych cen niż określone w uchwale. Wykonawca zostanie wybrany w drodze negocjacji. A zatem ceny przewozów mogą być niższe niż te podane w załączniku do uchwały. Określona w nim maksymalna stawka za bilet normalny jednorazowy w obrębie jednej linii komunikacyjnej wynosi 3 zł brutto, a normalny miesięczny – również w obrębie jednej linii ma kosztować maksymalnie 110 zł. Z kolei za przewóz jednorazowy bagażu lub zwierząt zapłacimy nie więcej niż 3 zł brutto. Ponadto osobom uprawnionym, zgodnie z obowiązującymi przepisami będą przysługiwały ulgi za przejazdy. Rzeczywiste ceny biletów poznamy już wkrótce.

Więcej w aktualnym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Niezadowolony #2378496 | 89.230.*.* 20 lis 2017 20:10

    A co z Przasnyszem przecież to miasto powiatowe takie autobusy są bardzo potrzebne w naszym mieście np. dojazd do szpitala, cmentarza, czy na targowisko

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mariusz #2376513 | 83.6.*.* 17 lis 2017 16:23

    A w Przasnyszu autobus miejski niepotrzebny, jak rzecze Rada...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz