Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Te pary z gminy Przasnysz przeżyły razem pół wieku...

2017-12-04 10:35:04 (ost. akt: 2017-12-04 11:08:34)

Podziel się:

W niedzielę, 3 grudnia w Bogatem odbyła się uroczystość wręczenia medali za długie pożycie małżeńskie dla czternastu par z terenu gminy Przasnysz. Złote Gody to uroczystość, która jest celebrowana nie tylko przez dwójkę małżonków, ale także ich rodziny oraz przyjaciół. Przez pięćdziesiąt lat ci ludzie żyjąc wspólnie pod jednym dachem przeciwstawiali się wszystkim niedogodnościom losu, dzieli smutki i radości, witali na świecie swoje dzieci, wnuki, a także i prawnuki.

Dlaczego święto pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego nazwano złotymi godami? Niewiele rzeczy na świecie jest drogie, jak złoto, ale takie SA także wspólne chwile dzielone z drugą kochająca osoba przez pół wieku.
Taka uroczystość odbyła się w niedzielę, 3 grudnia w miejscowości Bogate w gminie Przasnysz. Udział w nich wzięła wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, , radna sejmiku województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk, senator RP Jan Maria Jackowski, , poseł na sejm RP Anna Cicholska, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w CiechanowieKrzysztof Bieńkowski oraz przedstawiciele Rady Gminy Przasnysz wraz z rodzinami odznaczonych małżonków. Uroczystość została zorganizowana przez Urząd Gminy Przasnysz oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Bogatem.
Więcej w najbliższym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB