Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Chcą przywrócenia rejonu energetycznego w Przasnyszu

2017-12-07 11:56:34 (ost. akt: 2017-12-07 12:03:30)

Podziel się:

Ciężkie warunki atmosferyczne, które pojawiły się w czwartek oraz w piątek, w ubiegłym tygodniu, a także liczne przerwy w dostawie prądu spowodowały, że w w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego.

Udział w nich wziął Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski, Krzysztof Stancel, wójt gminy Jednorożec, Wojciech Idźkowski oraz Wojciech Gregorczyk z Referatu Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Społecznych w Starostwie Powiatowym, a także przedstawiciele służb mundurowych, Sanepidu i Inspektoratu Weterynarii, nadzoru budowlanego i szpitala.
- Sztab zdecydował, że wystosuje wnioski do PGE Dystrybucja w Warszawie, Wojewody Mazowieckiego oraz Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego z postulatami usprawnienia działań zarówno służb podlegających PGE, jak i zespołów kryzysowych na poszczególnych szczeblach samorządowych i rządowych, aby w przyszłości uniknąć przedłużających się okresów braku energii elektrycznej, które w naszym rejonie powstają głównie w wyniku opadów śniegu oraz silnych wiatrów. Przerwy w dostawie energii elektrycznej powodują niezwykle uciążliwe sytuacje dla rolników i gospodarstw domowych – poinformował Sławomir Czaplicki, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.
Sztab kryzysowy chce złożyć wniosek do rządu o zobowiązanie operatorów komórkowych do dostosowania swoich przekaźników telefonicznych poprzez akumulatory podtrzymujące prace urządzeń w momencie braku dostawy prądu. - Nie może być sytuacji takiej, jak w ostatnich dniach kryzysu, gdzie brak zasilania sieciowego powoduje natychmiastowy brak łączności w telefoniach komórkowych – dodał Czaplicki.

Więcej w "Kurierze Przasnyskim"...

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aka #2408626 | 213.199.*.* 2 sty 2018 21:56

    Badziewna ostrołęka myśli, że dalej jest województwem, która wykradła Przasnyszowi wszystko za starego podziału administracyjnego precz z tym bagnem a rejon energetyczny powinien być w Przasnyszu. Ostatnio przepisywałem licznik na siebie no i nie zgadzał im się formularz protokołu bo nie miał logo PGE no i strata dwóch dni bo musiałem jechać po podpis strony zdającej licznik, wytyczne i działania PGE jak za komuny. Pozdrawiam zniesmaczony Przasnyszanin.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz