Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Wzięli 500+, teraz muszą oddać

2017-12-15 14:29:50 (ost. akt: 2017-12-15 14:37:14)

Autor zdjęcia: wm.pl

Podziel się:

Przasnyski MOPS nakazał do zwrotu ponad 114 tys. zł z tytułu niezgodnie z prawem pobranych przez mieszkańców środków w ramach rządowego programu 500 plus. Pobierającym to świadczenie nielegalnie nakazuje się zwrot pieniędzy.

Jak ostatnio informował dziennik „Rzeczpospolita” tylko w pierwszym półroczu b.r. w skali całego kraju rodziny musiały zwrócić łącznie 30 mln zł za niesłuszne pobieranie świadczenia w ramach rządowego programu 500 plus. Najczęściej powodem żądania zwrotu pieniędzy przez ośrodki pomocy jest niezgłoszenie przez beneficjentów podjęcia zatrudnienia. To w zasadzie jedyna przyczyna, o której mówią urzędnicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.Chodzi o osoby, rodziny, które otrzymują świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko. A takie wsparcie przysługuje wówczas, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 1200 zł (na drugie i każde kolejne dziecko pieniądze są wypłacane bez względu na wysokość dochodu). - Kiedy dowiadujemy się o tym, że osoba korzystająca ze świadczenia nadal je pobiera, mimo podjęcia zatrudnienia, to wszczynamy postępowanie w tej sprawie – informuje kierownik działów w przasnyskim MOPS-ie Karolina Tomaszewska. W toku postępowania urzędnicy żądają zwrotu niesłusznie pobranych pieniędzy. Tomaszewska zaznacza, że pobieranie świadczenia przez rodziny, którym dochody wzrosły po podjęciu pracy, jest niezgodne z prawem, i zazwyczaj jest to działanie nieświadome.

MOPS odzyskuje
pieniądze

Przasnyski MOPS informuje natomiast, że w wyniku prowadzonych postępowań od kwietnia 2016 r. (od tego czasu wypłacane jest świadczenie w całym kraju) nakazano do zwrotu ponad 114 tys.zł za niesłuszne pobieranie w naszym mieście pieniądze z programu 500 plus.

Czytaj więcej w aktualnym wydaniu Kuriera Przasnyskiego

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nn #2400320 | 94.254.*.* 18 gru 2017 16:24

    Pieniądz chciwa rzecz :) BArdzo dobrze dobrać się do oszukańców , jeszcze dobrze byłoby przyjrzeć się orzeczeniom o stopniu niepełnosprawności dzieci , na które pobierają 500+.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz