Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

„Po co pan w to wchodził?” Firmy skarżą wójta

2017-12-15 14:46:18 (ost. akt: 2017-12-15 14:48:23)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

Jednorożec\\\ Nieuczciwa konkurencja i wprowadzanie ludzi w błąd – takie zarzuty padły wobec wójta gminy Jednorożec podczas ostatniej sesji rady gminy. Wójt odpiera je tłumacząc, że gmina chciała chronić mieszkańców przed nieuczciwą konkurencją. Sprawa trafiła do prokuratury.

Piątkowa sesja Rady Gminy Jednorożec należała do bardzo burzliwych. Wśród obecnych w sali konferencyjnej znaleźli się także przedstawiciele firm P.P.H.U. Ekoinstal Sebastian Dudek oraz P.H.U. Eko Wind Anna Machalska, którzy poprzez Wojewodę Mazowieckiego złożyli skargę na działalność Krzysztofa Stancela, Wójta Gminy Jednorożec. Skarga dotyczyła pojawienia się na stronie internetowej Urzędu Gminy Jednorożec informacji o zawarciu umowy między gminą a firmą Ekodom dotyczącej bezpłatnego opracowania wniosków aplikacyjnych i pozyskania przez tę firmę dotacji na fotowoltaikę dla mieszkańców gminy Jednorożec z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Pismo o tej treści pojawiło się na stronie internetowej gminy, chociaż mecenas sprostowała podczas sesji , że porozumienie między firmą a gminą nie miało charakteru umowy a jedynie listu intencyjnego. Wójt wyjaśniał, że kierował się dobrem mieszkańców i tym, by nie musieli płacić za przygotowanie wniosków. Z taką ofertą wyszła,jego zdaniem, firma Ekodom. - Firma ponosiła ryzyko, bo gdyby ewentualnie ich projekt nie przeszedł, nie otrzymaliby za to ani złotówki. Ale mieszkańcy z kolei nie ponosili żadnego ryzyka - wyjaśniał. Skarżący przedsiębiorcy zarzucali wójtowi złamanie zasad konkurencji i poinformowali o tym prokuraturę. Ich wątpliwości budził także fakt, że w obecnej chwili nie są ogłoszone żadne nabory do programów dotacyjnych na fotowoltaikę, co potwierdził WFOŚiGW. – Informujemy, że obecnie trwają prace nad ofertą programową na rok 2018. Fundusz do dnia dzisiejszego nie ogłosił ani nie informował potencjalnych beneficjentów o regulaminach programów, na podstawie których będą rozpatrywane wnioski w następnym roku. Ponadto nie uchwalono do dnia dzisiejszego planu działalności wraz z planem finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Warszawie na rok 2018 – poinformował Marek Ryszka, prezes zarządu WFOŚiGW.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB