Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

I czernice będą mieć swojego Honorowego Obywatela

2017-12-15 14:53:25 (ost. akt: 2017-12-15 14:59:10)

Autor zdjęcia: kurierprzasnyski.pl

Podziel się:

Obyczaje\\\ W przyszłym roku wielka 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, a dla Czernic Borowych będzie to pierwsza uroczystość z nadaniem tytułu Honorowy Obywatel Gminy.

100-lecie odzyskania niepodległości zbiegnie się w gminie z 10-leciem nadania jej herbu. Dlatego rada gminy ustanowiła nowy tytuł Honorowy Obywatel Gminy Czernice Borowe, a w przyszłości może i medal "Zasłużonego mieszkańca". Jak uzasadniono w uchwale "Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Czernice Borowe jest wyrazem najwyższego wyróżnienia i uznania .Nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla Gminy Czernice Borowe,jej rozwoju, ratowania pamiątek kultury narodowej,popularyzacji wiedzy o gminie i jej historii,ochrony dóbr kultury, których działalność przyczyniła się do wzrostu promocji gminy w dziedzinie życia społecznego,gospodarczego lub nauki, sportu."
Tytuł Honorowego Obywatela będzie ustanawiał za każdym razem konwent w 9-osobowym składzie: po 5 przedstawicieli Rady Gminy, w tym Przewodniczącego, 1 przedstawiciela wójta gminy, 3 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Pracami konwentu będzie kierował przewodniczący wybrany przez konwent spośród swojego składu. Prawo do zgłaszania kandydatur mają radni gminy, wójt gminy, jednostki organizacyjne gminy, stowarzyszenia lub grupa co najmniej 25 wyborców gminy Czernice Borowe. Wnioski o nadanie będzie rozpatrywał Konwent.

kaw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB