Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

MEDALE KOTKOWSKIEGO BEZ TWÓRCÓW

2017-12-21 14:10:25 (ost. akt: 2017-12-21 14:19:57)

Podziel się:

PRZASNYSZ\\\ Od 2006 roku Kapituła Medalu Stanisława Ostoi – Kotkowskiego, działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej wyłania laureatów w trzech kategoriach. Tegoroczna uroczystość cieszyła się niewielkim zainteresowaniem.

W niedzielne popołudnie, 17 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się Gala wręczenia medali. I na tym można zakończyć miłe słowa. Spośród nagrodzonych pojawił się jedynie Jan Chmielewski. Jan Ciesielski nie podał przyczyn swojej nieobecności, która była potwierdzana kilka dni wcześniej przez Krzysztofa Gadomskiego. Eugeniusz Molski w rozmowie telefonicznej poinformował, że nie może być obecny na gali z powodu rehabilitacji, ale obiecał, że w maju odwiedzi Przasnysz i odbierze wyróżnienie. Zabrakło także Kanclerza Kapituły, Radosława Waleszczaka. Wśród obecnych znaleźli się przedstawiciele miasta Przasnysz w osobach Jarosława Szmulskiego, sekretarza miasta oraz Piotra Jeronima, przewodniczącego Rady Miasta Przasnysz. Zabrakło przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Jan Chmielewski jest założycielem Grupy Historyczno – Literackiej „Styl”. Mimo tak prężnego działania grupy i organizacji wielu spotkań poetyckich na gal pojawili się tylko nieliczni jej członkowie.
Mimo tego, Jan Chmielewski, jako jedyny obecny wśród laureatów podziękował wszystkim za przybycie oraz tym, którzy przyczynili się do otrzymania przez niego tego wyróżnienia. Obiecał także, że nadal będzie pracował na rzecz swojego regionu.
Cały artykuł w aktualnym wydaniu Kuriera

w.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB