Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wielu druhów o niej marzyło

2018-01-09 11:52:28 (ost. akt: 2018-01-09 11:52:51)

Podziel się:

Inwestycje\\\ Po wielu latach mieszkańcy gminy Jednorożec doczekali się nowoczesnej Strażnicy OSP. Jej uroczyste oddanie do użytku odbyło się w piątek, 29 grudnia jako jeden z punktów uroczystej sesji gminy Jednorożec i powiatu przasnyskiego.

Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele gminy wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną, Orkiestrą Dętą z Jednorożca, przedstawicielami różnych stowarzyszeń i instytucji działających na tym terenie oraz radni powiatowi z gminy Jednorożec.
Krzysztof Stancel, wójt gminy Jednorożec przywitał wszystkich gości, dziękując im za przybycie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. - Spotykamy się dziś w nowym budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu, aby przekazać go druhom z miejscowej straży oraz przedstawicielom organizacji pozarządowym, którzy realizują swoje cele statutowe dla dobra Gminy Jednorożec. Na nowocześnie zaprojektowany i starannie wykonany obiekt użyteczności publicznej czekaliśmy wiele lat. Wielu członków OSP marzyło o nowej strażnicy, która spełniałaby warunki nowego wieku. Cieszymy się, że moment oddania do użytku nowego obiektu strażacko-kulturalnego doszedł do skutku w przededniu setnej rocznicy utworzenia w Jednorożcu Ochotniczej Straży Ogniowej. Możemy również eksponować jego walory praktyczne i estetyczne. Nowo oddany obiekt doskonale wpisuje się w krajobraz architektoniczny naszej małej ojczyzny – mówił wójt.
Dodał, że gmina stara się poprawić warunki funkcjonowania ochotniczych jednostek strażackich. – Chcemy zapewnić mieszkańcom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Niech odwieczna zasada „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”, będzie realizowana w otwartym dzis obiekcie. Życzę wszystkim użytkownikom nowego budynku strażnicy, aby stał się on miejscem inicjowania wielu ważnych i rozwojowych inicjatyw społecznych służących rozwojowi Gminy Jednorożec – dodał.
Do gratulacji przyłączył się także w imieniu Wojewody Mazowieckiego Krzysztof Bieńkowski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB