Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Psy atakują przechodniów na Świerczewie

2018-01-10 16:06:28 (ost. akt: 2018-01-10 16:26:37)

Podziel się:

Mieszkańcy ulicy Świerczewo alarmują redakcję: po ulicy biegają wychudzone psy, widać im żebra. Kilka razy zaatakowały przechodniów. Interwencje policji nie odnoszą skutku, choć psy mają właściciela.

Do pierwszego zgłoszonego zdarzenia doszło we wtorek 19 grudnia. Mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że agresywne psy należące do innego mieszkańca wybiegły na ulicę z posesji i ją zaatakowały. Kobieta nie doznała uszczerbku na zdrowiu, ale doznała strat materialnych w postaci rozdartej kurtki. Patrol policyjny potwierdził zdarzenie.

Kobieta została przez nich poinformowana o prawnych możliwościach, ale zdecydowała się nie uczestniczyć w czynnościach procesowych i załatwić sprawę kurtki z właścicielem psów. Następnego dnia także zgłoszono atakujące przechodniów psy w tym samym miejscu.

— Patrol zastał zamkniętą posesję. Na jej terenie jeden pies przebywał przypięty do łańcucha, a drugi biegał po posesji bez możliwości wydostania się na zewnątrz — poinformował Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.
Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek 25 grudnia w godzinach rannych. Agresywne psy z posesji przy ulicy Świerczewo wybiegły na ulicę. Mieszkanka Przasnysza poinformowała, że psy pogryzły jej męża. Mężczyzna zgłosił, że nie jest mu potrzebna pomoc medyczna.

Cały artykuł w najnowszym "Kurierze"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB