Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Prezent za walkę z „szarą strefą”

2018-01-09 12:37:39 (ost. akt: 2018-01-10 16:24:26)

Podziel się:

Powiat\\\ Przasnyska policja z początkiem roku poświęciła pięć nowych samochodów pozyskanych przy pomocy samorządów oraz jeden, który otrzymali za aktywną walkę z przemytnikami papierosów i alkoholu.

W piątkowe południe, 5 stycznia Tomasz Łysiak, komendant KPP w Przasnyszu zaprosił Zenona Szczepankowskiego, starostę przasnyskiego wraz z burmistrzami i wójtami terenów należących do powiatu do wzięcia udziału w uroczystym ich przekazaniu przasnyskiej komendzie.

- Jest to dla nas bardzo miła niespodzianka na początek nowego roku. To, o co zabiegałem u państwa przez cały rok, dziś się spełniło. Trzy nowe samochody ople mokki trafiły do rąk naszych policjantów. Jest to państwa zasługa. Tak naprawdę bez państwa pieniędzy, tych samochodów byśmy nie mieli - mówił Łysiak.
Dodał, że policjanci w swym taborze nie posiadali tej marki samochodów. Samochody trafią w wyznaczone miejsca i są już przypisane do poszczególnych policjantów.

- Te samochody trafią do ogniwa patrolowo – interwencyjnego działu prewencji, komisariatu w Chorzelach i zespołu dzielnicowych z wydziału prewencji w Przasnyszu. Tak naprawdę, to te samochody będą w zależności od potrzeb jeździć po całym powiecie . Taka jest rzeczywistość.Gdy będzie taka potrzeba , to damy dwa samochody do Chorzel i odwrotnie. Może się tak zdarzyć, choć z założenia samochody mają swój przydział – dodał komendant.

Oprócz tych trzech samochodów policjanci święcili jeszcze dwa nieoznakowane auta. Jedno z nich, to samochód z tamtego roku, który został pozyskany dzięki wsparciu powiatu, miasta Przasnysza, Nadleśnictwa Wielbark i gminy Jednorożec. Ostatni najbardziej tajemniczy wóz marki Citroen Kaktus, to prezent od przedsiębiorców za walkę z „Szarą strefą”.

- Piąty samochód otrzymaliśmy z Warszawy za pracę komórki do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji. Za to, że nasza policja odzyskała dużo rzeczy nielegalnych , czyli papierosów i alkoholu. Firmy składają się i zakupują sprzęt dla policji . Nasza komenda była jedną z trzech w województwie, które otrzymały taki prezent – dodał.

Po poświęceniu samochodów każdy z samorządowców je oglądał, a nawet mógł usiąść za jego kółkiem.
w.b.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB