Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Czują się chorzelaninami!

2018-01-11 11:46:11 (ost. akt: 2018-01-11 12:03:05)

Podziel się:

W Chorzelach podczas uroczystej sesji uhonorowano dwóch lekarzy od lat niosących pomoc mieszkańcom gminy. Dr Tadeusz Żechowicz oraz lekarz Mirosław Jaroszewski otrzymali medale "Zasłużeni dla gminy Chorzele 2017"

Pierwszym odznaczonym przez burmistrz Beatę Szczepankowską został pan Szczepan Mirosław Jaroszewski, lekarz medycyny, którego ścieżki zawodowa i prywatna ściśle związały go z Chorzelami. W maju 1966 roku objął stanowisko lekarza medycyny i kierownika Przychodni Rejonowej w Chorzelach i pracował do czasu jej przekształcenia w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, w którym pracuje do chwili obecnej.
Pan Jaroszewski posiada specjalizację I i II stopnia medycyny ogólnej oraz medycyny rodzinnej. Posiada także unikatową w skali kraju specjalizację z geriatrii, którą może poszczyć się niewielu lekarzy w Polsce. Zamiłowanie do medycyny zaszczepił u swojego średniego syna Bogdana, który po uzyskaniu dyplomu lekarza, kontynuuje swoją pracę w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „SALUS” w Chorzelach. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chorzelach jest świetnie wyposażony w sprzęt medyczny. Mieszkańcy mają dodatkowo zagwarantowany na miejscu dostęp do laboratorium.
Pan Szczepan Mirosław Jaroszewski mimo, że osiągnął już wiek emerytalny to jednak nadal czerpie przyjemność z pracy, jaką daje mu praca lekarza medycyny i związany z tym bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.
- Jest szanowanym mieszkańcem Gminy Chorzele i przyznanie Panu Szczepanowi Mirosławowi Jaroszewskiemu wyróżnienia "Zasłużony dla Gminy Chorzele" stanowić będzie podziękowanie za dotychczasową działalność na rzecz Miasta i Gminy Chorzele - powiedział przewodniczący rady gminy Krzysztof Milewski.
Sam odznaczony przyznał ze wzruszeniem, że po tylu latach czuje się chorzelaninem.
- Jest to wynikiem mojej długoletniej pracy. Pracuję tu już 52 lata i mam zamiar dalej pracować dla tego pięknego miasta. Będę pomagał gminie,jak to możliwe. Dziękuję za życzenia. Jestem zaszczycony, że mogłem otrzymać takie wyróżnienie - dodał.
Drugim odznaczonym został dr Tadeusz Żechowicz, który świadczy usługi medyczne na terenie Olsztyna, Szczytna, a także od 1986 r., na terenie Chorzel, w Niepublicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „MEDEUSZ”. Jest również koordynatorem rehabilitacji kardiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie, adiunktem w Katedrze Chorób Wewnętrznych Kardiologii, stroenterologii, Infekcjologii. Pan dr Żechowicz posiada także członkostwo zawodowe w Towarzystwie Internistów Polskich, w Polskim Towarzystwie Kardiologicznym, w Europejskim Towarzystwie Kardiologicznym, w Amerykańskim Towarzystwie Chorób Klatki Piersiowej.
- Pan dr Tadeusz Żechowicz to lekarz z powołania. Pacjent jest dla Niego wyzwaniem. Przy takim nastawieniu swoje zajęcie wykonuje niemalże perfekcyjnie. Zainteresowanie pacjentem nie kończy się na jednej wizycie, bowiem Pan doktor potrafi odpowiednio pokierować pacjentem i nadzoruje cały proces leczenia. W razie potrzeby kieruje pacjenta do odpowiednich placówek specjalistycznych i wielu specjalistów. Wieloletnia postawa służenia pacjentom spowodowała, że zdobył ogromne zaufanie wśród lokalnej społeczności, jest szanowany i traktowany jako Chorzelanin z krwi i kości - podsumowała burmistrz Beata Szczepankowska.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ali #2470240 | 37.47.*.* 25 mar 2018 10:29

    Pan Szczepan Mirosław powinien już dawno siedziec w domu w ciepłych kapciach a nie leczyć ludzi.Czasami Sam nie wie co ludziom przepisuje za leki.w Olsztynie lekarz złapał się za głowę jak zobaczył co ten lekarz przepisał mojej babci.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz