Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

VI Przegląd Jasełkowy 2018

2018-01-11 15:45:05 (ost. akt: 2018-01-11 16:23:28)

Podziel się:

Po raz szósty szkoły z powiatu przasnyskiego wzięły udział w Przeglądzie Jasełkowym Przasnysz 2018.

Jego głównym celem było pobudzenie do aktywności twórczej środowisk przedszkolnych i szkolnych, a także kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem oraz Nowym Rokiem, które są uznawane jako bardzo ważny czynnik kulturotwórczy.
- Celem przeglądu jest także przybliżenie wydarzeń religijnych i historycznych związanych z
narodzeniem Jezusa w Betlejem oraz spiskiem Heroda ze wskazaniem na pozytywne idee, zasady i zachowania moralne oraz tworzenie spektakli jasełkowych oraz wymiana doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych – informuje Krzysztof Gadomski, dyrektor Miejskiego domu kultury w Przasnyszu.
W jury zasiadał Krzysztof Gadomski, Maria Kowalska oraz Tomasz Osowski.
Na scenie wystąpili przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, Zespołu Szkół w Krzynowłodze Małej, Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie oraz Językowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Przasnyszu. W sumie na scenie pojawiło się około 100 uczestników przeglądu.
Każda z placówek oświatowych zaprezentowała przedstawienie teatralne nawiązujące do narodzenia Jezusa Chrystusa poruszając w nich wiele wartości. Dzieci zachwycały strojami, śpiewem i talentem aktorskim. Maria Kowalska omawiając występy zwróciła się do uczniów z rostkowskiej podstawówki gratulując im pomysłu wtrącenia do scenariusza wątku rodziny, która jest niezmienna od 2000 lat.

Cały artykuł w "Kurierze"
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB