Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Gorzka prawda o emerytach

2018-01-26 12:21:21 (ost. akt: 2018-01-26 12:32:48)

Podziel się:

W poniedziałek, 22 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu odbył się Zjazd Delegatów Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Niestety nie należał do miłych i przyjemnych. Padły oskarżenia, pretensje i gorzkie słowa.

Już tydzień wcześniej otrzymywaliśmy znaki od członków związku, że na zjeździe może wybuchnąć awantura. Andrzej Kołakowski zarzucał Tadeuszowi Wiśniewskiemu, że sam wybrał delegata na zjazd, a jego działania są niedemokratyczne i przeczą regulaminowi.

- Przewodniczący związku przyszedł i powiedział, że delegatem na zjazd będzie Edward Wysocki, ponieważ jest cichy. Jedna z uczestniczek zebrania powiedziała: „To po co pan zwołał zebranie, skoro pan już ma delegata?” Odbyło się głosowanie. Edward Wysocki miał 3 głosy. Na mnie i na Edwarda Kacprzaka było po 6 głosów. Nikt nie protokołował tego zebrania. Nas zapytali, czy chcemy kandydować. My się zgodziliśmy, nikt nic nie zapisał. Za parę dni, będąc w siedzibie związku, dowiedziałem się, że nasze kandydatury zostały odrzucone. Po interwencji oddziału okręgowego, zostaliśmy przywróceni jako delegaci – opowiadał Kołakowski.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Tadeuszem Wiśniewskim, przewodniczącym oddziału rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu, który nie widzi nic niewłaściwego w wybieraniu delegatów wg własnego uznania. Przyznał, że głosowanie nie było dla niego najistotniejszym czynnikiem.
- Podczas tego głosowania, o którym mowa, zarówno pan Andrzej Kołakowski, jak i Edward Kacprzak mieli po 6 głosów. Pan Edward Wysocki miał 3 głosy. Wraz z zarządem zdecydowaliśmy, że właśnie jego wystawimy na delegata. Jest bardzo dobrym człowiekiem, zawsze uczynnym, zawsze zgłasza się do pomocy i zawsze możemy na niego liczyć. To jest ważne, aby taki człowiek, który nam dużo pomagał, był delegatem – wyjaśnia Tadeusz Wiśniewski.
Od początku zjazdu w sali huczało i wrzało. Wytykano kolejno błędy byłemu zarządowi. Oskarżano, że jest bardzo mały przepływ informacji między zarządem a członkami związku. - Jesteśmy w siedzibie dwa dni. Każdy może przyjść i sprawdzić, co jest planowane. Ten, kto chce, to zawsze się dowie. Nie mamy komputera, ale też nie ma sensu go tu wstawiać, skoro urzędujemy tylko dwa dni w tygodniu – dodał Wiśniewski.
Członkowie związku mieli pretensje odnośnie organizowanych wycieczek. Wytknięto im, że na każdy wyjazd jadą te same osoby. Nie ma rotacji miejsc i nie każdy może skorzystać z tego dobrodziejstwa, a także wniesiono pretensje, iż opiekun jedzie za darmo. Alina Kacner zwróciła uwagę na to, że na każdej wycieczce są puste miejsca i często proponują wyjazd osobom spoza związku. - Każdy ma prawo jechać – stwierdziła Alina Kacner. Mimo że proponowano jej kandydaturę do wyboru Zarządu Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, kategorycznie odmówiła. Przyznała, że jest zmęczona ciągłymi oskarżeniami i pretensjami. Głos zabrała obecna na sali Jadwiga Korneszuk.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jean Carlos #2436047 | 192.96.*.* 8 lut 2018 03:10

    Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić rachunki, rozpocząć działalność gospodarczą lub jakikolwiek rodzaj pożyczki, uprzejmie skontaktuj się z Jeanem Carlosem na: { Creditplusfinance11@gmail.com lub Whatsapp +16234044993 }

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. m #2427307 | 94.254.*.* 27 sty 2018 14:55

    Ten związek rozwiązać , nie dawać środków budżetowych , to jest bagno.Najlepszy przykład powyżej opisany.Kandydaci na delegatów z 6 głosami nie są delegatami , ale "ich" człowiek bo "jest"spokojny".Ludzie w jakich czasach my żyjemy! Zawsze w tym związku był bałagan , ale teraz to DNO.rOZWIĄZAĆ i niech się bawią za swoje.Stare a głupie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz