Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Przybywa urodzeń, ale ubywa mieszkańców

2018-01-31 15:23:17 (ost. akt: 2018-01-31 15:25:24)

Podziel się:

Społeczeństwo\\\ Choć w gminie Przasnysz rodzi się statystycznie więcej dzieci, martwić może stopniowy spadek liczby ludności. Gmina udostępniła wskaźniki statystyczne za ubiegły rok.

- Podobnie jak w latach ubiegłych, na przełomie stycznia i lutego czynimy przegląd najważniejszych danych demograficznych charakteryzujących naszą gminę. Daje to nam lepszy obraz tego, jak rozwija się nasze społeczeństwo. Zebrane wyniki z kilku lat mogą też pokazywać pewne trendy, które występują w naszej społeczności - zauważają urzędnicy. Optymistyczne są dane związane z nowymi obywatelami gminy, tu statystyki pokazują systematyczny wzrost liczby urodzeń, martwić z kolei może globalna liczba mieszkańców.
- Na koniec 2017 roku teren gminy Przasnysz zamieszkiwały łącznie 7364 osoby – wielkość ta dotyczy jedynie osób zameldowanych tu na stałe - dodaje. Czasowo meldunek na terenie gminy miało 75 osób, czyli podobnie jak w latach ubiegłych. Łączna liczba mieszkańców po raz pierwszy od momentu badania naszych statystyk spadła poniżej 7440 osób, co może być negatywnym trendem demograficznym. W podziale na płeć nasze statystyki nie wykazują w ostatnich latach większych zmian.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu "Kuriera"

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB