Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Kasia coraz lepsza. Sukces goni sukces!

2018-02-05 12:14:12 (ost. akt: 2018-02-05 12:25:32)
Kasia Jeryng (po lewej) z rodzicami oraz trenerem Marcinem Sokołem

Kasia Jeryng (po lewej) z rodzicami oraz trenerem Marcinem Sokołem

Podziel się:

Coraz głośniej jest o Katarzynie Jeryng, zawodniczce piłkarskiego klubu GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała. To ona niedawno odebrała statuetkę dla Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Przasnyskiego, a w turnieju o tytuł Mistrza Polski w rywalizacji kobiecych drużyn do lat 18 Kasia wywalczyła z koleżankami z Warszawy brązowy medal.

Kasia to bardzo skromna, ale wielka duchem dziewczyna! Ma serce do walki - zapewnia trener. Tydzień temu Kasia odebrała podczas Balu Sportowca w Żurominie statuetkę dla Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Przasnyskiego 2017. Kasia Jeryng powiedziała nam, że to ją bardzo zmotywowało do dalszej, ciężkiej pracy i proszę! Jest efekt!
Zdolna zawodniczka uczy się obecnie w drugiej klasie gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Na co dzień trenuje w drużynie Gminnego Klubu Sportowego „Krzyniak”, grającej w okręgowej lidze młodzików. Młoda piłkarka gra równolegle na najwyższym poziomie w Polsce, w Ekstralidze Futsalu Kobiet, w barwach drużyny AZS Uniwersytet Warszawski.
Właśnie z tą drużyną w połowie stycznia zdobyła brązowy medal na trzydniowym turnieju w Tychach. Warszawski klub walczył do końca o palmę pierwszeństwa. Nie udało się co prawda powtórzyć sukcesu sprzed roku, gdy AZS zdobył tytuł mistrzowski, ale miejsca na pudle zazdrościć im może sporo innych zespołów.
Przygoda Katarzyny Jeryng z AZS Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęła się rok temu. Najpierw były testy, na które pojechała ze swoim trenerem Marcinem Sokołem. Te wypadły na tyle dobrze, że pomiędzy klubami ze stolicy i Krzynowłogi została nawiązana trwalsza współpraca.
Teraz Kasia ma już na swoim koncie kilka występów w II lidze kobiet na trawie. W listopadzie brała udział w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U–16. Mimo że grała ze starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarkami, otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki. Brąz na MP jest kolejnym laurem wywalczonym w barwach warszawskiego zespołu – informuje trener Marcin Sokół.

s.c.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB