Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Kierowca i pasażer cudem przeżyli!

2018-02-08 14:55:25 (ost. akt: 2018-02-08 14:55:07)

Podziel się:

Tym razem kierowca i pasażer mieli niesamowite szczęście. Na łuku drogi ich bmw wypadło z zakrętu i uderzyło w drzewo. Obaj uczestnicy wypadku znajdują się w szpitalu. Nie tę chwilę ich stan

7 lutego bieżącego roku około godz. 20:40 doszło do wypadku samochodu osobowego na łuku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, rozbity samochód osobowy stał w rowie. Kierowca znajdował się poza pojazdem pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, a przytomny pasażer wewnątrz pojazdu z zakleszczonymi nogami.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz ustabilizowaniu auta w celu wykluczenia ewentualnego niekontrolowanego przemieszczenia. Następnie przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanego przy użyciu hydraulicznego sprzętu tnąco-rozpierającego. Poszkodowanego ewakuowano z samochodu na noszach typu deskach i wspólnie ze służbą medyczną udzielono mu pomocy (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, stabilizacja złamanych nóg szynami Kramera). Kierowcę i pasażera przewieziono do szpitala. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie zamknięty.- informuje KP PSP w Przasnyszu.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległo BMW X3.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Przasnysz i Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Chorzele.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewa #2440640 | 37.28.*.* 15 lut 2018 09:28

    Takie uderzenie w drzewo samochodu może się skończyć niepełnosprawnością człowieka. Czytałam tu w artykule mężczyzna najbardziej poszkodowany dostał na razie 123 000 złotych odszkodowania. https://mediatorexpert.p l/nasze-sprawy/brawura-na-drodze-doprowa dzila-do-niepelnosprawnosci-mlodego-mezc zyzne Takie kancelarie, które biorą pieniądze dopiero po zakończonej sprawie to świetna rzecz, wcale nie muszę martwić się o koszty w razie czego.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz