Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Poetka z kijkami!

2018-02-14 10:25:21 (ost. akt: 2018-02-14 10:32:42)

Podziel się:

Wywiad z młodą poetką, Anną Humięcką o jej dzieciństwie, poezji, zainteresowaniach oraz wielkiej pasji.

Anna Humięcka urodziła się w 1989 roku w Ciechanowie, ale pochodzi z miejscowości Zembrzus Wielki należącej do gminy Czernice Borowe. Ukończyła studia licencjackie o specjalności zarządzanie turystyką oraz magisterskie na kierunku politologia na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Obecnie pracuje w jednej z ciechanowskim firm w dziale kadr, jest szczęśliwą żoną i mamą czteroletniego synka. Jej przygoda z poezją zaczęła się w szkole podstawowej.

Jakim byłaś dzieckiem?

Od najmłodszych lat byłam dzieckiem energicznym. Pamiętam jak mając 4 latka przychodziłam do swojego dziadka zabawiając go swoim tańcem i śpiewem. W szkole brałam udział we wszelkich możliwych apelach i przedstawieniach. Śpiewałam również w chórze, w miejscowym kościele.

Kiedy napisałaś swój pierwszy wiersz?


Swój pierwszy, wiersz napisałam jako uczennica Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych, z okazji nadania szkole imienia. Na patronkę szkoły wybrano wówczas Janinę Sieklicką – nauczycielkę, która podczas okupacji hitlerowskiej, w okresie II wojny światowej, pełniła funkcję kierownika Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w powiecie przasnyskim. Wiersz został umieszczony w pamiątkowej gablocie i wisi na korytarzu szkolnym po dzień dzisiejszy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB