Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Jest decyzja z NFZ. Urologia w przasnyskim szpitalu pozostaje

2018-02-15 10:07:29 (ost. akt: 2018-02-15 10:13:16)

Podziel się:

Urologia w przasnyskim szpitalu zostaje. Szpital właśnie podpisał trzyletni kontrakt na funkcjonowanie oddziału. Nie wiadomo nadal co z okulistyką. Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Długo ważyły się losy kilku ważnych dla szpitala oddziałów. Istniała obawa, że oddziały, które znalazły się poza siecią, mogą zniknąć. Wszystko przez reformę, która wprowadziła sieć szpitali. Na jej skutek powiatowe placówki zdrowia w całej Polsce utraciły oddziały specjalistyczne. Rząd pozostawił im tylko oddziały podstawowe. Oddziały specjalistyczne, jak w przypadku przasnyskiego szpitala okulistyka, urologia i psychiatria, rehabilitacja oraz niektóre poradnie znalazły się poza siecią. Rząd dał jednak szansę na dalsze funkcjonowanie istniejących oddziałów w przypadku bardzo dobrych warunków lokalowych, kadrowych i sprzętowych, w procedurze konkursowej.
Obecnie kontrakt na oddział urologiczny z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia szpital podpisał do 2021 roku. Nadal jednak ważą się losy pozostałych kluczowych oddziałów szpitala: okulistyki, rehabilitacji i psychiatrii. Jak powiedział nam wczoraj dyrektor szpitala, ma nadzieję, że nie ziści się czarny scenariusz.
- Stanęliśmy do konkursu na okulistykę, ale na razie nie został rozstrzygnięty. Obecny kontrakt na okulistykę trwa do końca marca. Dopóki postępowanie konkursowe nie zostanie rozstrzygnięte, nasz szpital podpisze aneks do obecnej umowy – wyjaśnia Jerzy Sadowski, dyrektor szpitala.
Szanse na podpisanie kontraktu są spore. Przasnyska okulistyka jest bowiem dzisiaj najbardziej wyspecjalizowanym oddziałem przasnyskiej placówki. Pacjenci na zabiegi przyjeżdżają tu z całego regionu, kierując się dobrą renomą oddziału. Szpital został także w ostatnich latach doposażony w nowy sprzęt, a jeszcze w tym roku na modernizację SOR-u i dosprzętowienie wszystkich oddziałów szpital otrzymał kilkanaście milionów zł. Środki pochodzą z funduszy unijnych. Powiat na wkład własny zabezpieczył około 4 mln zł.
O przetrwanie oddziałów od wielu miesięcy zabiegają także lokalne samorządy ze starostą przasnyskim na czele.

kaw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. w #2444211 | 94.254.*.* 19 lut 2018 17:04

    Kiedy Pan Dyrektor podejmie męską decyzję w sprawie LARYNGOLOGA w Przasnyszu ?.Pan dr Szawłowski jest oblegany i bardzo trudno się do Niego dostać.Na wizytę czeka się ok3 m-cy , a pani doktor emerytka laryngolog ma moce przerobowe :), ale my pacjenci nie reflektujemy.Ileż to może trwać , to już przesada.Lekarze w podeszłym wieku bo po 70tce czas spocząć, są młodzi chętni lekarze , tylko nie chcecie ich dopuścić do pracy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz